npp1

Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej

Informujemy, że w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw, zmieniają się zasady funkcjonowania punktu mieszczącego się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radlinie przy ul. Solskiego 15.

Począwszy od roku 2019 w punkcie realizowane będzie nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, a do uzyskania pomocy uprawniona będzie każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Ponadto każda osoba uprawniona będzie musiała umówić się telefonicznie na wizytę u doradcy obywatelskiego pod numerem telefonu 32 4120951 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim).

Punkt nr 5 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radlinie

Punkt prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „DOGMA” z siedzibą w Katowicach
(ul. Raciborska 48/2, 40-074 Katowice)

Godziny przyjęć

od godz. 09.00 do godz. 13.00

od godz. 09.00 do godz. 13.00

Zasady korzystania

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługuje każdej osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Fakt ten musi być potwierdzony stosownym oświadczeniem, złożonym przez osobę uprawnioną przed uzyskaniem porady. Oświadczenie składa się pisemnie osobie świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje rozpoznanie problemu i udzielenie porady dostosowanej do indywidualnej sytuacji osoby korzystającej z porady. Osoba korzystająca jest informowana o przysługujących jej prawach oraz spoczywających na niej obowiązkach. W razie potrzeby, podczas porady może być sporządzony wspólnie z osobą zainteresowaną plan wyjścia z trudnej sytuacji oraz udzielona pomoc w jego realizacji.

Na wizytę u doradcy obywatelskiego należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu

32 4120951

w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej informacji: