biegalski

Zmarł Andrzej Biegalski, jeden z “radlińskich Olimpijczyków”…

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Andrzeja Biegalskiego, jednego z 20 “radlińskich olimpijczyków”, boksera, zawodnika KS Górnik Radlin. Był jednym z najlepszych bokserów w Polsce i Europie. Trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w wadze ciężkiej (1974 i 1978 w wadze ciężkiej,  1979 w wadze superciężkiej).
Brał udział w igrzyskach olimpijskich w 1976 w Montrealu

Urodził się 5 marca 1953 w Gierczynie. Wyjechał do Radlina “za chlebem”, gdzie związał sie z bokserską sekcją Górnika Radlin.  Później był związany również z dwoma innymi klubami pięściarskimi w regionie – Górniku Pszów i GKS Jastrzębie a następnie z warszawską Legią. Po zakończeniu kariery związał sie z Jastrzębiem-Zdrojem.
W 2005 kandydował do sejmu z ramienia Partii Centrum Zbigniewa Religi.

10 lat temu, wraz z innymi radlińskimi Olimpijczykami; Marianem Pieczką, Mikołajem Kubicą (obaj gimnastycy), Leszkiem Bandachem (szermierz) i Zbigniewem Kicką (również bokser) brał udział w nadaniu centralnemu placu w Radlinie nazwy “Plac Radlińskich Olimpijczyków”.

plac9

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego, jego najbliższymi, przyjaciółmi i współpracownikami.

[Fotografie: archiwum , mosir.eu]