Zasady korzystania z Karty Dużej Rodziny MZK Jastrzębie-Zdrój

Do 20 roku życia posiadacz ogólnopolskiej KARTY DUŻEJ RODZINY lub KARTY RODZINA 3+ wydawanej w gminach, nie płaci za przejazdy komunikacją miejską. Jest jednak warunek – należy wyrobić bezpłatny e-bilet wydawany na podstawie karty rodzinnej. Wówczas Karta Dużej Rodziny nie jest już wymagana podczas kontroli. E-bilet, podobnie jak bilet okresowy (np. miesięczny) należy przyłożyć do czytnika przy wsiadaniu.

Generalnie wymóg posiadania e-biletu przez członków dużych rodzin obowiązuje już teraz. Do końca października jednak kontrolerzy są wyrozumiali na brak karty elektronicznej, by dać czas na jej odbiór.
Po co w takim razie e-bilet, gdy jesteśmy w posiadaniu Karty Dużej Rodziny? W sytuacji gdy pasażer nie posiada e-biletu, MZK (podobnie jak w przypadku biletów okresowych) nie jest w stanie określić liczby osób korzystających z przejazdów. Odbicie e-karty bezpłatnej czy e-biletu okresowego pozwala ustalić m.in. liczbę pasażerów na poszczególnych trasach, a co za tym idzie, dostosować chociażby wielkość autobusów, określić liczbę kursów itp.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób po 70 roku życia, którzy za przejazdy nie płacą. Również ich MZK zachęca do odbierania e-kart, by informacja o liczbie pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej była pełna.

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta MZK Jastrzębie – 32 47 51 402