logo Środowiskowy Interfejs Pomocowy

Zapraszamy do punktu dziennego pobytu środowiskowego w Radlinie

Od początku lutego tego roku w budynku Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie przy ulicy Władysława Orkana 23 działa Punkt Dziennego Pobytu Środowiskowego ( świetlica środowiskowa) w ramach projektu „ Środowiskowy Interfejs Pomocowy”. Projekt jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Świetlica w Radlinie jest jedną z trzech działających w ramach tego projektu w Powiecie Wodzisławskim. W zajęciach w punkcie mogą brać udział osoby starsze, samotne, niepełnosprawne lub przewlekle chore. Organizowane są dla nich zajęcia animacyjne, rekreacyjne, edukacyjne w szczególności związane z korzystaniem z urządzeń technologii komputerowych. Uczestnicy mają możliwość wspólnego spędzenia czasu, zjedzenia posiłku, udziału w różnych imprezach środowiskowych. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne. W Radlinie utworzono także w ramach tego samego projektu grupy wsparcia dla osób wykluczonych, które mogą korzystać ze wsparcia wolontariuszy, psychologa i prawnika. Ponadto kilka osób w naszego miasta otrzymało specjalne telefony z opaską SOS przy pomocy których, mogą się łączyć z operatorami Centrum Telepomocy w chwili nagłego zagrożenia, powiadomienia bliskich czy uzyskania innego rodzaju wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Do udziału w projekcie trwa stały nabór uczestników. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się bezpośrednio w biurze projektu, które mieści się na parterze w budynku Branżowej Szkoły I stopnia ul. Władysława Orkana 23 lub telefonicznie pod numerem 324558304 wew. 33

[Koordynator Projektu „Środowiskowy Interfejs Pomocowy”]