OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
Sokół1

XXVIII sezon “Sokoła” zakończony…

17 października Rajdem o zasięgu regionalnym Komisja Turystyki Kolarskiej „Sokół” Oddziału PTTK w Radlinie zakończyła 28 sezon kolarski w historii „Sokoła”. Na rajd przybyło 42 turystów kolarzy. Rowerzyści przyjechali z następujących miejscowości: Czernica, Gliwice, Jastrzębie, Knurów, Pszów, Rybnik, Rydułtowy, Wodzisław.

Na początku uczestnicy rajdu odwiedzili Regionalną Izbę Radlina w Sokolni. Można w niej między innymi zobaczyć oryginalny mundur radlińskiego powstańca śląskiego, sztandary, sprzęt obrony cywilnej, książki, dokumenty, przedmioty codziennego użytku sprzed wielu lat oraz wystawy czasowe. Później uczestnicy przejechali na Wypandów aby zobaczyć Tężnię solankową. Tężnia jest konstrukcją budowaną z drewna iglastego i gałązek tarniny oraz urządzeń do pompowania solanki. Na ułożone na drewnianej konstrukcji gałązki podawana jest za pomocą pomp solanka, która spływa swobodnie wytwarzając wokół aerozol solanki. Mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania. Przebywanie w tężni przez około 1 godziny odpowiada 3 – dniowemu pobytowi nad morzem.

Meta Rajdu była usytuowana w Radlinie w parku przy Kawiarni „Górnicza Strzecha”. Uczestnicy Rajdu otrzymali kiełbaski z pieczywem, które zostały upieczone na ognisku przygotowanym przez organizatora.
Odbył się konkurs Darta. Czołowe miejsca zajęli:
1. Likos Andrzej – „Sokół” Radlin
2. Jainta Michał – TKK Wł.Huzy Gliwice
3. Iwaniuk Bogusław – Klub M-2 Myszków
4. Jainta Adam – TKK Wł.Huzy Gliwice
5. Lorek Michał – Koło PTTK „Rydułtowy-Anna”
6. Humaniuk Andrzej – „Sokół” Radlin

Na pamiątkę uczestnictwa w Rajdzie uczestnicy otrzymali rajdowe znaczki typu Button, można było przybić sobie ozdobną pieczątkę rajdową. Rajd był dofinansowany Miasto Radlin, dzięki czemu udział był bezpłatny.

Dokonując wstępnego podsumowania sezonu warto nadmienić, że w tym roku, do tej pory działacze „Sokoła” zorganizowali 218 rajdów i wycieczek rowerowych, w których uczestniczyło 1962 rowerzystów. Długość przejechanych tras w 2015 roku to 8140 km. Łącznie w 28 – letniej historii odbyło się 4461 rajdów i wycieczek a uczestniczyło w nich 40644 rowerzystów. Długość tras rajdów i wycieczek za 28 lat to 269 255 km.

 Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 8 507

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.