Historia Radlina

Wyruszą w miasto poznawać historię. Radlińska gra miejska już na początku czerwca

Już na początku czerwca w Radlinie będzie okazja aby w terenie poszerzyć swoją wiedzę w zakresie historii miasta. Tutejsze Gimnazjum nr 1 oraz stowarzyszenie “Młody Radlin” organizuje grę uliczną poświęconą dziejom Radlina.

Gra przeprowadzona zostanie w dwóch terminach.
1 czerwca (start o godz. 9:00 na pl. Radlińskich Olimpijczyków) w grze wezmą udział reprezentacje radlińskich szkół. Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały upominki.

Z kolei 2 czerwca gra wystartuje o godzinie 19.00 również na placu Radlińskich Olimpijczyków. W tym terminie wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani.

Celem uczestników gry jest przejście całej trasy, czyli w sumie 13 stacji, rozwiązanie wszystkich zagadek związanych z historią miasta. Przy każdej ze stacji znajdować będą się grupy osób przebranych tematycznie.

Gra stanowi projekt, dzięki któremu uczennice radlińskiego gimnazjum Sonia Wojciechowska i Paulina Baracz, wygrały mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży. Gra powstała przy pomocy Szymona Gołdyna ze stowarzyszenia Młody Radlin oraz dwóch nauczycielek Gimnazjum nr 1 w Radlinie; Joanny Kurek-Bąk oraz Justyny Sawickiej.