remont

Wyłoniony wykonawca remontu wiaduktu na ul. Mariackiej

Wyłoniono wykonawcę zaplanowanego remontu wiaduktu w ciągu ulicy Mariackiej w Radlinie. To Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A z Gliwic. W przetargu ogłoszonym pod koniec maja wystartowało 5 firm (pełna informacja – LINK ). Remont wyniesie ponad 4,5 mln złotych (konkretnie 4 535 097,55 zł). Firma będzie miała 12 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Zgodnie z projektem istniejący, trójprzęsłowy obiekt zostanie rozebrany i zastąpiony nowym, jednoprzęsłowym. W miejscu obecnych przęseł zostaną wykonany ściany oporowe z gruntu zbrojonego. Szerokość jezdni po remoncie wyniesie 6 metrów, zaś chodniki zostaną poszerzone do 2 metrów. Po obu stronach zaplanowano bariery energochłonne.