Skip to content
WYKAZ LOKALI MIESZKALNYCH PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

WYKAZ LOKALI MIESZKALNYCH PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

Burmistrz Radlina podaje do publicznej wiadomości, że na podstawie zarządzenia nr S.0050.0046.2021 z dnia 22 marca 2021 r. przeznacza do sprzedaży w drodze przetargu:

  1. własnościowe, spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego nr 22 znajdującego się w budynku mieszkalnym w Radlinie przy ul. Wojciecha Korfantego 26

Lokal mieszkalny usytuowany jest w budynku jednoklatkowym, wybudowanym w 1966 r. Budynek jest pięciokondygnacyjny. W budynku znajduje się 25 lokali mieszkalnych. W otoczeniu budynku znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa.

Budynek jest podpiwniczony, docieplony i uzbrojony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, gazową, elektryczną, domofonową.

Budynek usytuowany jest na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 655/5 o powierzchni 1356 m2.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 32,87 m2znajduje się na 5 kondygnacji budynku i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z w.c i przedpokoju. Podłogi i posadzki w pokoju, przedpokoju, kuchni i łazience: wykładzina rulonowa PCV i betonowe (duże zużycie materiału), stolarka okienna PCV, drzwi drewniane, tynki cementowo-wapienne z widocznymi zaciekami, ubytkami i uszkodzeniami. Lokal posiada instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, c.o. i teletechniczną (domofon). Lokal wymaga kapitalnego remontu.

Dla lokalu prowadzona jest księga wieczysta nr GL1W/00055491/9, w której własnościowe, spółdzielcze, prawo do lokalu mieszkalnego wpisane jest na rzecz Miasta Radlin. Działy III i IV księgi wieczystej są wolne od wpisów.

Cena wywoławcza własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego wynosi 65 000,00 zł.

  1. własnościowe, spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego nr 14 znajdującego się w budynku mieszkalnym w Radlinie przy ul. Irysowej 3b

Lokal mieszkalny usytuowany jest w budynku dwuklatkowym, wybudowanym w 1960 r. Budynek jest trzykondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, na każdej kondygnacji znajduje się po trzy lokale mieszkalne. W otoczeniu budynku znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa.

Budynek jest podpiwniczony, nieocieplony i uzbrojony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, gazową, elektryczną, domofonową.

Budynek usytuowany jest na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 4304/408 o powierzchni 1665 m2.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 39,33 m2znajduje się na 2 kondygnacji budynku (1 piętro) i składa się z jednego pokoju, przedpokoju, kuchni i łazienki z w.c. Lokal posiada loggię od strony zachodniej oraz pomieszczenie przynależne w piwnicy. Podłogi i posadzki w pokoju, przedpokoju, kuchni i łazience: wykładzina rulonowa PCV, terakota, płyty i parkiet (duże zużycie materiału), stolarka okienna PCV, drzwi drewniane, tynki cementowo-wapienne z widocznymi zaciekami, ubytkami i uszkodzeniami. Lokal posiada instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, c.o. i teletechniczną (domofon). Lokal wymaga kapitalnego remontu.

Dla lokalu prowadzona jest księga wieczysta nr GL1W/00073269/6, w której własnościowe, spółdzielcze, prawo do lokalu mieszkalnego wpisane jest na rzecz Miasta Radlin. Działy III i IV księgi wieczystej są wolne od wpisów.

Cena wywoławcza własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego wynosi 80 000,00 zł.

  1. własnościowe, spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego nr 16 znajdującego się w budynku mieszkalnym w Radlinie przy ul. Henryka Sienkiewicza 4

Lokal mieszkalny usytuowany jest w budynku dwuklatkowym, wybudowanym w 1957 r. Budynek jest trzykondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, na każdej kondygnacji znajduje się po trzy lokale mieszkalne. W otoczeniu budynku znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i usługowa.

Budynek jest podpiwniczony, docieplony i uzbrojony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, gazową, elektryczną, domofonową.

Budynek usytuowany jest na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 3812/90 o powierzchni 1084 m2.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 49,37 m2znajduje się na 3 kondygnacji budynku (2 piętro) i składa się z dwóch pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z w.c. Podłogi i posadzki w pokoju, przedpokoju, kuchni i łazience: panele podłogowe, płytki ceramiczne, wykładzina rulonowa PCV (duże zużycie materiału), stolarka okienna PCV, drzwi drewniane, na ścianach tynki cementowo-wapienne, gładzie i tapety. Lokal posiada instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, c.o. i teletechniczną (domofon).

Dla lokalu prowadzona jest księga wieczysta nr GL1W/00066475/1, w której własnościowe, spółdzielcze, prawo do lokalu mieszkalnego wpisane jest na rzecz Miasta Radlin. Działy III i IV księgi wieczystej są wolne od wpisów.

Cena wywoławcza własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego wynosi 125 000,00 zł.

Pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości przysługuje osobom wymienionym w art. 34 ust. 1 pkt. 1 i pkt. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami jeżeli złożą wniosek w terminie 6 tygodni od dnia wywieszenia wykazu.

Cena nabycia własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego winna być uiszczona przed zawarciem umowy notarialnej w terminie i w sposób umożliwiający potwierdzenie wpływu środków pieniężnych na konto urzędu.

Sprzedaż własnościowego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Wykaz podlega ogłoszeniu na stronie internetowej www.radlin.pl oraz wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Radlin na okres 21 dni.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu