OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
WYBORY URNA ELECTIONS

W wyborach będzie można zagłosować korespondencyjnie

UWAGA: To jest wersja strony utworzona dnia 15 czerwca, 2020 @ 15:00.
Poniżej
można sprawdzić różnice między wersjami.


Nadchodzące wybory prezydenckie będą przeprowadzone w systemie mieszanym – zarówno w lokalach wyborczych, jak i za pośrednictwem tzw. głosowania korespondencyjnego. Jeśli wyborca zdecyduje się na formę korespondencyjną, musi pamiętać o kilku ważnych warunkach, jakie musi wcześniej spełnić.

Zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić w kraju, za pośrednictwem urzędu gminy – do 12 dnia przed dniem wyborów. Zaś wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych – do 5 dnia przed dniem wyborów. Wyborca podlegający kwarantannie lub izolacji, po terminie określonym wyżej, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego do 2 dnia przed dniem wyborów. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego może być dokonane ustnie, pisemnie, lub w formie elektronicznej. Aktualny wzór zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego jest na naszej miejskiej stronie, w zakładce poświęconej wyborom prezydenckim.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z elektronicznej formy zgłoszenia, może dokonać tego na portalu rządowym gov.pl.

https://pkw.gov.pl/aktualnosci/informacje/informacja-o-mozliwosci-skorzystania-przez-kazdego-wyborce-z-korespondencyjnego-trybu-glosowania-ora

 

 [su_accordion] [su_spoiler title="Rejestr zmian dokumentu"] [printfriendly][/su_spoiler] [/su_accordion]


Porównanie wersji:

Brak różnic pomiędzy wersją strony utworzoną dnia 15 czerwca, 2020 @ 15:00 a aktualną wersją dokumentu.

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej znaczniki oznaczone jako "su_accordion" i "su_spoiler..." oraz treść pomiędzy nimi (robocza lista wersji) wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.


Liczba odwiedzin niniejszej strony: 3 245

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.