remont Korfantego

Uwaga! Komunikat dotyczący remontu ul. Korfantego!

• Od 6.11.2018 (wtorek) rozpoczyna się drugi etap remontu odcinka ul. Korfantego polegający na pracach remontowych samej jezdni. Remont będzie wykonywały “połówkowo” – przez cały czas jedna połówka jezdni będzie dostępna dla ruchu samochodowego. Ruch będzie się odbywał w kierunku od ulicy Rybnickiej do ulicy Korfantego (do centrum Radlina). Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg.

• Autobusy MZK Jastrzębie linii 218, 221, 222 i 227 nie będą obsługiwać przystanku „Radlin Korfantego Kopalnia Marcel” w kierunku do ul. Rybnickiej (do Wodzisławia). Zamiennie obsługiwany będzie przystanek „Radlin Boisko” (ul. Mariacka). Ponadto autobusy linii 218 i 227 w kierunku do Wodzisławia nie obsłużą również przystanku „Obszary Wiadukt”.

• Kierowcom samochodów ciężarowych przypominamy o ograniczonym tonażu na ulicy Mariackiej do 3,5t w Radlinie.

• Wyjazd z ul. Hutniczej na ul. Korfantego będzie możliwy w tylko kierunku centrum miasta. Ruch na odcinku między ul. Rybnicką, a Hutniczą będzie odbywał się w dwóch kierunkach to jest będzie możliwy wjazd i wyjazd z ul. Rybnickiej.

• Szczegółowych informacji na temat inwestycji udziela Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Syryni, ul. Raciborska 3 44-361 Syrynia, tel. 32 451-76-07, 32 451-74-15

Najważniejsze informacje:

Odcinek objęty przebudową : od rejonu skrzyżowania z ul. Rybnicką (skrzyżowanie nie jest objęte przebudową) do rejonu wjazdu na parking za przejazdem kolejowym.

Zakres robót: Przebudowa nawierzchni jezdni, wymiana kanalizacji deszczowej, przebudowa chodników i zjazdów

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o .o. ul. Adamczyka 12 47 400 Racibórz

Prowadzący inwestycję:Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Syryni ( tel. 32 451-76-07, 32 451-74-15 )

O dalszych etapach inwestycji  będziemy informować.