OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
powoaty

Umowa na remont ul. Rymera – podpisana!

18 czerwca 2019 w  Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl., z udziałem m.in. wiceburmistrza Radlina Zbigniewa Podleśnego i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Tomasza Wójcika, podpisano umowę w sprawie przebudowy kolejnego odcinka ul. Rymera w Radlinie.

Za przedsięwzięcie odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, która na ukończenie inwestycji będzie miała czas do połowy października. Ze strony powiatu umowę podpisał starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W imieniu firmy swój podpis złożył: prezes Marek Morawski oraz wiceprezes Dariusz Frankowski.

Zakres przedsięwzięcia obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Napierskiego do skrzyżowania z ul. Kominka. W ramach zadania wykonane zostanie 1,2 km nowej konstrukcji drogi. Ponadto wybudowanych będzie ponad 2 km nowych chodników, a także wykonane lub przebudowane odwodnienie drogi. Przekazanie placu budowy planowane jest pod koniec czerwca.

Całkowita wartość zadania to ok. 3,5 mln zł. Jest ono finansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin. Powiat Wodzisławski pozyskał też na jego realizację wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

(za powiatwodzislawski.pl)

 Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 624

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.