face

Tężnia w Radlinie wyróżniona “Najlepszą Przestrzenią Woj. Śląskiego”!

Tężnia w Radlinie w gronie najlepszych przestrzeni w województwie!
W miniony piątek, 4 listopada w Katowicach wręczono nagrody w ramach siedemnastej już edycji konkursu “Najlepsza Przestrzeń Województwa Śląskiego”. W gronie wyróżnionych przez Marszałka Województwa Śląskiego i katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich znalazła się radlińska tężnia. Jury doceniło radliński obiekt “za ciekawą próbę aktywizacji zielonych przestrzeni miasta poprzez budowę obiektu tężni,stanowiącego nową propozycję wypoczynku i rekreacji i dla mieszkańców”. Tężnia w Radlinie wyróżniona została w kategorii “Obiekt użyteczności publicznej”.
statuetka

W siedemnastej edycji konkursu, w którym nagrody i wyróżnienia przyznaje Marszałek Województwa Śląskiego, zgłoszono 43 realizacje w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej i zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Celem konkursu jest rozwój i zmiany jakościowe przestrzeni publicznej, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, podnoszenie świadomości w zakresie kształtowania przestrzeni, a także promocja wysokiej jakości rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych. Tegoroczne Grand Prix trafiło do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Grażyna Janeta, naczelnik wydziału urbanistyki UM Radlin i Burmistrz Radlina ze statuetką

Na fotografii: Grażyna Janeta, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Inwestycji UM Radlin i Burmistrz Radlina Barbara Magiera ze statuetką.