OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
SMOG

Straż Miejska kontroluje piece

Proceder palenia śmieci nie dotyczy tylko okresu zimowego. To także latem ma miejsce palenie śmieci w przydomowych piecach  w celu np. podgrzania wody – co pogarsza jakość powietrza. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą…. zwykli obywatele – najczęściej mieszkańcy domków jednorodzinnych czy kamienic, którzy w ramach oszczędności palą śmieci w piecach. Trują siebie i swoich sąsiadów.

Nie chcemy być truci, pragniemy korzystać jak najwięcej z przyjemności przebywania na świeżym powietrzu. Dlatego Straż Miejska w Radlinie będzie dokonywała kolejnych kontroli palenisk w naszym mieście w najbliższym czasie.

Wydajność energetyczna spalania nieposegregowanych śmieci jest niewielka, a konsekwencje bardzo poważne. Domowe kominy, pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci – alarmują ekolodzy. Odpady w warunkach domowych palone są w niskich temperaturach. W dymie z kominów możemy znaleźć całą tablicę Mendelejewa. Poza tym spalanie wilgotnych odpadów grozi zatkaniem przez mokrą sadzę przewodów kominowych. Skutek? Cofa się tlenek węgla i może dojść do zatrucia.
Problem jest bardzo poważny, bo jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, co roku na choroby wywołane złym stanem powietrza umiera 28 tys. Polaków.

 

 Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 4 873

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2009.