jakośćwww

Sprawdź jakość powietrza w rejonie hałdy w Radlinie

Od grudnia 2019 r. na budynku MOSiR w Radlinie znajduje się wyświetlacz z wynikami pomiaru jakości powietrza z rejonu hałdy w Radlinie. To efekt spotkania z przedstawicielami PGG S.A., które poświęcone było zapyleniom z radlińskiej hałdy.
Wyniki z pomiaru mogą Państwo również zobaczyć na stronie internetowej:

wybierając na mapie lokalizację Radlina. Wyniki pokazują dane z punktu pomiarowego, umiejscowionego na Szkole Podstawowej nr 1 w Radlinie (ul. Makuszyńskiego, czyli rejon w którym najczęściej dochodzi do zapylenia z hałdy)

Dla korzystających ze smartfonów przygotowano również specjalną aplikację o nazwie “Monitoring Powietrza BI”. Tam również, określając lokalizację, można odczytać wyniki jakości powietrza dla Radlina.

DSC_0389

Przypominamy, że oprócz czujnika na SP nr 1 w Radlinie działa również stacja pomiarowa systemu Airly, na budynku Urzędu Miasta w Radlinie. Dane z tej stacji można zobaczyć na stronie: Airly.eu (również wybierając lokalizację dla Radlina).

komórka_Airly