oznor

Spotkanie w sprawie emisji pyłów z hałdy w Radlinie

Od dłuższego czasu podejmujemy różne próby wpłynięcia na ograniczenie emisji pyłu z hałdy w Radlinie. Mimo licznych prób i jeszcze liczniejszych, dobrze udokumentowanych interwencji mieszkańców, w dalszym ciągu jesteśmy niepokojeni częstymi emisjami pyłów.
Dlatego, mając na uwadze różnorodne uciążliwości i zagrożenia, Burmistrz Radlina Barbara Magiera, organizuje spotkanie poświęcone tej tematyce.

Spotkanie odbędzie się 5 listopada 2019, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, na sali widowiskowej , o godz. 17.00.

Zaprosiliśmy na spotkanie przedstawicieli firmy Barosz-Gwimet (odpowiedzialną za prace na hałdzie), reprezentantów Polskiej Grupy Górniczej, Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Liczymy, że spotkanie pomoże nam wszystkim, uzyskać jasne deklaracje podmiotów odpowiedzialnych za rekultywacje hałdy, w temacie bezpieczeństwa prowadzonych prac, w szczególności zaś składu chemicznego pyłu, jego wpływu na nasze zdrowie, oraz – przede wszystkim – stosowanych metod w celu ograniczania tych uciążliwości.

Serdecznie zapraszamy!
5 listopada 2019, MOK Radlin, godz. 17.00

(zdjęcia nadesłane przez mieszkańców)