OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
korona2

Służby działają !

Służby w Radlinie działają : OSP z dodatkowym sprzętem ochronnym.

„Służby działają” z takim komunikatem wyszło miasto Radlin na swoich mediach społecznościowych. W krótkim filmie zaprezentowano m.in. biertułtowską jednostkę OSP ze swoim nowym sprzętem ochronnym, straż miejską, która patroluje ulice nadając komunikat o unikaniu zgromadzeń oraz służby miejskie Zakładu Gospodarki Komunalnej czyszczącej miasto.

Jak mówi prezes prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Biertułtów, radlińska jednostka aktywnie włączyła się w działania profilaktyczne i zabezpieczające:
– Nasza jednostka, oprócz zwalczania pożarów czy klęsk żywiołowych, w ostatnim włączyła się w zwalczanie zagrożenia koronawirusem – mówi Jacek Jędrzejek – Burmistrz Radlina, poprzez zarządzanie kryzysowe, wyposażyła naszą jednostkę w kombinezony antywirusowe, okulary typu gogle, maski oraz rękawice, które chronią ratownika przed zarażeniem się koronawirusem.

Prezes jednostki dodaje że biertułtowscy strażacy pomagają również w dostarczaniu żywności osobom na kwarantannie.
- Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wyznaczył naszą jednostkę do pomocy ludziom objętych kwarantanną. Pomagamy w dostarczaniu żywności, leków oraz innych, najbardziej potrzebnych rzeczy.

Oprócz jednostek OSP również funkcjonariusze straży miejskiej, realizują podobne zadania – dostarczają żywność osobom, które nie mogą poruszać się po mieście. Dodatkowo patrolują ulice oraz wygłaszają przez megafony komunikaty o zaleceniach pozostania w domu.

- Zarówno Straż Miejska, jak i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie, działają zgodnie ze swoimi kompetencjami. Zagrożenie koronawirusem zmienia mocno priorytety, ale właśnie w tym czasie niezbędne jest utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Stąd wzmożone patrole straży miejskiej oraz częste mycie i czyszczenie naszego miasta. W tym okresie pracowników ZGK można spotkać m.in. dezynfekujących przystanki jak i czyszczących nasze ulice. – mówi Marek Gajda z Urzędu Miasta Radlin.

Prace czyszczące nie omijają również miejskich jednostek. Zarówno w szkołach jak i placówkach typu MOK czy MOSiR, pracownicy techniczni regularnie dbają o czystość i dezynfekowanie powierzchni tych miejsc.



Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 2 313

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.