Sensorycznie i zielono w Radlinie!

Pogoda za oknem nie sprzyja dobremu nastrojowi a jak wiadomo nic nie poprawia nastroju tak, jak bliskość piękna natury. Dlatego dziś przypominamy fotoreportaż z prac ogrodniczych uczestników projektu “Z ekologią na Ty”, którzy stworzyli dwa przyjazne mini – ogródki sensoryczne przy Przedszkolu Nr 1 i SP 3 w Radlinie. Rabaty zostały obsadzone roślinami miododajnymi oraz takimi, które dzieci mogą odbierać przez zmysły- dotyku, zapachu, smaku i wzrok. Znalazło się tam sporo ziół i roślin przyjaznych owadom. W doborze gatunków uwzględniono również pory roku, tak, aby kwitnienie trwało od wiosny do jesieni. Planowanie odbywało się według zasad sozologii i architektury terenów zielonych. Przy okazji młodzi wykonawcy poznali sporo nowych nazw roślin i dowiedzieli się, jakie mają wymagania siedliskowe. Prace trwały trzy popołudnia i zostały zakończone sukcesem. Na wiosnę przy roślinach pojawią się tabliczki informacyjne, które uczestnicy projektu wykonają jeszcze w listopadzie i grudniu tego roku. Każdy z nich jest świadom, że nowy skrawek zieleni nie tylko poprawia wygląd miasta, ale również przyczynia się do poprawy stanu środowiska i zwiększenia bioróżnorodności w miejscu, w którym żyjemy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z prac młodych ogrodników. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „SZOK”- działające przy SP1, w ramach realizacji zadania publicznego:„ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”. Dotacja pochodzi ze środków budżetowych Miasta Radlin.
(Koordynator projektu- Ewa Szurchaj)