budżet obywatelski RADLIN

Rusza trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Radlinie

Po raz trzeci ogłoszony zostaje w Radlinie budżet obywatelski. Mieszkańcy znów będą mogli zgłaszać swoje propozycje działań lub inwestycji, które będą realizowane w 2020 roku.
Wcześniej muszą jednak zebrać minimum 15 głosów poparcia pod swoim pomysłem. W puli budżetu obywatelskiego w sumie jest 120 tysięcy złotych, zaś jeden projekt nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych.
Projekty muszą mieć charakter ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców i muszą być możliwe do realizacji w 2020 roku.

W tym roku mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje od 7 do 31 października. Później nastąpi weryfikacja wniosków, czyli sprawdzenie pod kątem formalnym, poprawności merytorycznej i zgodności z wytycznymi. Publikacja projektów, które będą brały udział w głosowaniu mieszkańców nastąpi 8 listopada.
Głosowanie potrwa od 20 listopada do 5 grudnia. Oficjalne wyniki poznamy 16 grudnia.

Wszystkie szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego: LINK