UrbactIII

Rozpoczęliśmy międzynarodowy projekt URBACT III !

Radlin rozpoczął realizację międzynarodowego projektu Urbact III, w którym znalazł się wraz z innymi europejskimi miastami. W dniach 21-22 października reprezentacja miasta, wraz z Panią Burmistrz Barbarą Magierą przebywa w partnerskim mieście Sopron na Węgrzech, gdzie warsztatami zainaugurowano projekt.

Wstępne warsztaty pod nazwą CityCentreDoctor polegały na prezentacji miast oraz dyskusji na temat efektywnego ożywienia centralnych miejsc w miastach. Również Radlina.
- Każde obecne tu europejskie miasto ma inny problem. Niektóre – puste centra. Innym w ogóle brakuje miejsc centralnych. Dzięki Urbactowi spoglądamy na Radlin i jego problemy z innej perspektywy – mówi Mariusz Węglorz, kierownik Referatu Funduszy Zewnętrznych z radlińskiego magistratu.

Priorytety Radlina w tym projekcie są konkretne: rozwój i przyciąganie nowych mieszkańców.
Jednym z celów projektu jest opracowanie lokalnego planu działania w zakresie „ożywiania centrum”. Powstać ma „lokalna grupa wsparcia”, która ma sprostać temu wyzwaniu.
- Mam nadzieję, że projekt pozwoli nam stworzyć atrakcyjne dla naszych mieszkańców i gości miejsca i przestrzenie w mieście. Dużą zaletą projektu jest możliwość korzystania w tym zakresie z doświadczeń innych europejskich miast. – mówi burmistrz Radlina, Barbara Magiera.

Spotkanie w węgierskim Sopron to początek międzynarodowej wymiany doświadczeń.
W grudniu międzynarodowi specjaliści od rozwoju regionalnego zawitać mają do Radlina

Sopron - Radlin