OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
Park wokół tężni w Radlinie

27 miejsce na 864 gmin – Radlin wysoko w rankingu “Rzeczpospolitej”!

Ukazały się wyniki ogólnopolskiego rankingu samorządów autorstwa dziennika “Rzeczpospolita”. Radlin odnotował bardzo wysoką notę w tym zestawieniu, bo aż 27 (na 864 zbadanie gminy w skali całego kraju).
Autorzy rankingu oceniali zarówno kwestie finansowe miast, w tym trwałość ekonomiczną, kwestie środowiska, trwałość społeczną oraz jakość zarządzania i współpracę gmin z innymi podmiotami. Dane są uzyskiwane przede wszystkim na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego i ministerstwa finansów, a także informacji udzielonych przez same samorządy.

Pozycja Radlina to najwyższa nota wśród gmin powiatu wodzisławskiego oraz druga (po Bieruniu) nota dla miast województwa śląskiego.  W przypadku Radlina najwyżej oceniona została jakość zarządzania i współpraca. Nasze miasto oceniono na8 punktów, co daje 7 pozycję w skali kraju. Wyżej od Radlina oceniono tylko Śrem, Grodzisk Mazowiecki, Pasłęk, Puławy, Starogard Gdański i Brzeg Dolny.

Z naszego regionu bardzo dobrze wypadł również Rybnik, który w osobnej klasyfikacji miast na prawach powiatu zajął drugie miejsce w skali ogólnopolskiej (pierwsze miejsce w tej kategorii należy do Sopotu). Serdecznie gratulujemy sąsiadom!

 

Wyniki  rankingu: LINKRejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 552

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.