Radlinioki w biegu15

“Radlinioki w biegu” i ich Sylwester…też w biegu!

“Sylwester z Radliniokami” – tak nazywała się impreza zorganizowana przez społeczność miłośników biegania z Radlina w ostatnim dniu 2017 roku.
Na apel biegaczy radlińskich do Parku Leśnego w Radlinie ściągnęło prawie 150 uczestników zabawy. Zarówno miłośników biegów, jak i nordic walking.
Na uczestników czekało wiele atrakcji – poza samym biegiem były fotoramki, myśli na nowy rok, słodkości (i nie tylko…) przyniesione przez innych, ale przede wszystkim – okazja spotkania i pogadania z biegaczami z innych klubów.

- Przy biegach towarzyskich, których ideą jest integrowanie się z ludźmi, nie ma opłat startowych. Na naszym biegu w ramach „wkładu” – wpisowego każdy przyniósł garść zakrętek plastikowych na cel charytatywny. Uzbierało się tego dosyć sporo! – tłumaczy jeden z organizatorów imprezy Dariusz Krause z “Radlinioków w biegu”.
Jak widać po fotorelacji było mokro, ślisko, ponuro, ale nic z tych rzeczy nie stanowiło przeszkody we wspólnej sportowej zabawie.
Oprócz gospodarzy wśród uczestników swą obecność zaznaczyły kluby KS “M.E.T.A” , RGB “Pędzimy Razem”, KS”Forma” Wodzisław Śl. , “Run Team” z Pawłowic, “Dystans” Lubomia, “Inter “Aktywni” Krostoszowice, SBD “Energetyk” Rybnik, Syrynia Nowy Świat, Akademia Biegania Świerklany, “Easy Run” z Raciborza, Inżynieria Biegania Rybnik, oraz “Luxtorpeda” Czerwionka.

Fotorelacja: “Radlinioki w biegu”

Sylwester z “Radliniokami w biegu”