szermierka

Radlinianin wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w szpadzie!

W dniach 4 – 5 maja br. w Koninie odbywała się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w szermierce. Startuje na niej tylko 42 najlepszych zawodników w Polsce w klasyfikacji generalnej. Uczestniczyli w niej również uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr2 Sebastian Mandrysz, Jakub Kurek- turniej indywidualny, Aleksandra Kuśka, Marta Krauze – turniej drużynowy oraz nasi zeszłoroczni absolwenci Bartłomiej Musiolik oraz Kamil Huwer. Turniej ten będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych okazał się najlepszym dla Kamila Huwera, który po wstępnej eliminacji grupowej zajmował 8 miejsce, następnie pokonał zawodnika z Częstochowy i Katowic znajdując się wśród 8 najlepszych w Polsce. Kolejnie wyeliminował kolegę z Warszawy, będącego na czele stawki krajowej w walce o półfinał. Świetnie poradził sobie również w kolejnej walce o wejście do finału z zawodnikiem z Wrocławia. W walce finałowej jednakże uległ kolejnemu przeciwnikowi z Wrocławia. Tym samym został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski. Jego koledzy zajęli ostatecznie 27 (Jakub Kurek) i 33 miejsce (Sebastian Mandrysz ).

W kolejnym dniu zawodnicy i zawodniczki przystąpili do turnieju drużynowego. Kamil Huwer wraz z Bartłomiejem Musiolikiem u kolegami z RMKS Rybnik zdibyli brązowy medal Mistrzostw Polski, Aleksandra Kuśka i Marta Krauze z koleżankami z UKS Trójka Radlin zajęły 7 miejsce, natomiast Sebastian Mandrysz i jego koledzy z klubu uplasowali się na 8 miejscu. Świetnie spisała się również zawodniczka UKS Trójka Radlin Zofia Piejak zajmując 8 miejsce. w drużynie startowała również Karolina Malczok z UKS Trójka Radlin

szpada1