OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
SMOG

Radlin znów wysoko w rankingu gmin walczących ze smogiem

Redakcje serwisów Rybnik.com.pl i TuWodzisław.pl wspólnie ze spółką PGE Energia Ciepła S.A. przeprowadziły badania wśród gmin regionu, dotyczące skuteczności z jaką samorządy walczą ze smogiem. Z opublikowanego raportu wynika, że nasze miasto znów znalazło się w gronie gmin najlepiej zwalczających smog na naszym terenie. Radlin zajął 4 miejsce, wspólnie z Marklowicami, Świerklanami i Żorami. Wszystkie te gminy osiągnęły wynik 15 punktów, podczas będące na 1 miejscu Krzyżanowice, Rybnik i Racibórz zdobyły punktów 17. 

Twórcy badania przeanalizowali nie tylko miejskie programy ograniczania niskiej emisji,  ale również czujniki pomiaru zanieczyszczeń, system kontroli posesji prywatnych czy  ekologiczne źródła ciepła w miejskich jednostkach.
Ankieterzy zwrócili uwagę również na fakt braku dobrze widocznego numeru telefonu na stronie miasta Radlin, pod który mieszkańcy mogą zgłaszać przypadki spalania odpadów. Postanowiliśmy czym prędzej ten brak wyeliminować. Każdy mieszkaniec może powiadomić funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radlinie o swoich podejrzeniach co do spalania odpadów, pod numerem telefonu:  501227408 – taka informacja od dziś znajduje się w prawym bocznym menu, tuż przy informacji o stanie powietrza w mieście i regionie. 

Dziękujemy serdecznie za wyniki tego badania i dobrą notę dla Radlina. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach miasto Radlin również znajdowało się wysoko na liście gmin skutecznie zwalczających problem niskiej emisji.

Link: https://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,jak-nasze-samorzady-walcza-ze-smogiem-raport-2018,wia5-3266-18921.htmlRejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 3 706

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.