szermierka

Radlin najlepszą sportową gminą powiatu. Ministerstwo opublikowało wyniki rankingu.

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2016 rok. Wśród gmin naszego powiatu najsilniejszy okazał się Radlin zdobywając 198,54 punktów i 140 miejsce w zestawieniu ogólnopolskim. Drugi w kolejności umiejscowił się Wodzisław Śląski z 97,38 punktami i 257 miejscem w skali krajowej. Za nimi kolejno Rydułtowy, Gorzyce oraz Pszów.

Jeśli chodzi o wyniki klubów sportowych z powiatu wodzisławskiego pierwsze miejsce znów przypadło Radlinowi a konkretnie Towarzystwu Szermierczego “Górnik Radlin” ( 93,25 pkt). Na drugim miejscu wodzisławska “Zorza (50,71 pkt.) zaś na trzecim rydułtowskie “Ognisko” (48,00 pkt.).
Najmocniejszy Radlin reprezentowały w zestawieniu również Klub Gimnastyczny “Radlin” (4 miejsce w powiecie i 47 punktów), KS Górnik Radlin, czyli piłka nożna i pływanie (6 miejsce, 21 punktów), szermierze z UKS Trójka (9 miejsce, 13 punktów) oraz radlińscy siatkarze (w zestawieniu rozdzieleni na SK JSW Koks – 8 miejsce i 17,29 punktów oraz SK Górnik –  i 7 punktów, 13 miejsce).

Ciekawie prezentuje się zestawienie samych radlińskich klubów. Tu znów triumfują szermierze z “Górnika” (93,25 punkty), Za nimi kolejno gimnastycy z KG “Radlin” (47 punktów.), KS “Górnik Radlin”, czyli pływacy i piłkarze (21 punktów), siatkarze z SK JSW (17,29 punkty), szermierze z UKS “Trójka Radlin” (13 punktów) i siatkarze SK “Górnika” z 7 punktami.

Powiat wodzisławski znalazł się na 85 miejscu pośród 362 sklasyfikowanych powiatów. Zdobył 383,17punkty. Łącznie w klasyfikacji znalazło się 887 samorządów i prawie 3,5 tysiąca klubów.
Dane dostępne na stronie internetowej www.insp.pl – zakładka sport młodzieżowy – aktualne wyniki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom których całoroczny wysiłek z treningów i zawodów przełożył się na tak dobrą notę Radlina! Znów udowodniliście, że “Radlin sportem stoi!”.