Przyznano nagrody Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2018!

W piątek, 10 maja br. już po raz osiemnasty odbyła się gala konkursu o tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości organizowanego wspólnie przez: Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Miasto Wodzisław Śl., Miasto Radlin, Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów, Gminę Gorzyce, Gminę Godów, Gminę Mszana, Gminę Lubomia oraz Gminę Marklowice. Gospodarzem gali była gmina Gorzyce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w domu przyjęć „Pradziad” w Rogowie.

Okolicznościowe statuetki z rąk starszego Cechu Jerzego Waltara, starosty Leszka Bizonia oraz przybyłych na uroczystość włodarzy miast i gmin otrzymało 10 firm z terenu powiatu wodzisławskiego.
W tym roku nagrodzona została m.in. firma Meble na wymiar Krystian Brachman z Radlina, zajmująca się produkcją mebli na wymiar dla klientów indywidualnych oraz firm.
Tegoroczni laureaci dołączyli do grona 196 firm, które w ciągu minionych osiemnastu lat konkursu zdobyły tytuł Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Celem konkursu Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju lokalnych firm, wzmacnianie wizerunku przedsiębiorstw, przez promowanie tych, którzy rzetelnie prowadzą działalność gospodarczą oraz promują etykę w działalności gospodarczej.

Pozostali nagrodzeni:
Moric Drzwi s.c. Celina Moric, Kazimierz Moric z Czyżowic, producent stolarki drzwiowej.
Bodtech sp. z o.o. z Wodzisławia Śl., należąca do grupy BOD – jednego z największych producentów szerokiej gamy złączy, zaworów i części do szyb samochodowych.
FHU „Mebel” Marzena Balińska z Rydułtów, zakład stolarski specjalizujący się w produkcji mebli na wymiar, do zabudowy.
Meble Porwoł Michał Porwoł z Pszowa, producent mebli na zamówienie.
Brago s.c. Janina Brachman, Eugeniusz Brachman z Godowa, detaliczny sklep wielobranżowy.
Kabel System sp. z o.o. z Mszany, konfekcjoner wiązek kablowych, adapterów testowych, przewodów pomiarowych i diagnostycznych głównie dla przemysłu samochodowego.
Gospodarstwo Rolne Agnieszka Jastrzębska z Lubomi, specjalizujące się głównie w produkcji roślinnej kukurydzy, pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego oraz gryki.
P&C Centergum s.c. Rafał Piechula, Wojciech Czapla z Marklowic, serwis ogumienia  i obsługi kół samochodowych i motocyklowych.
ZUH Auto-Elektro Nowicki & Syn Zbigniew Nowicki z Rydułtów, wykonawca usług motoryzacyjnych.

Foto: Gawęda