rohatyn-radlin

Polskie książki z Radlina powędrowały do ukraińskiej szkoły

W ramach współpracy miasta Radlin z ukraińskim miastem Rohatyn w czerwcu tego roku, podczas delegacji w ukraińskim mieście, przedstawiciele Radlina przekazali miastu polskie książki dla dzieci.
W jednej z rohatyńskich szkół, jako język obcy nauczany jest bowiem właśnie język polski. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, burmistrz Rohatyna, Siergiej Nasalyk, wraz z sekretarzem rady miejskiej Galiną Bohun przekazali książki nauczycielce języka polskiego Oldze Denesi. Nauczycielka nie kryła zadowolenia:
- Dzieci będą miały w rękach wysokiej jakości, dobrze ilustrowane wydania, które powinny zainteresować je czytaniem i przez to ćwiczeniem języka polskiego – powiedziała polonistka z rohatyńskiej szkoły.

Książki powędrują do uczniów od klasy 4 do 8. Mamy nadzieję, że lektury przydadzą się i będą pomocne w nauce!
Powodzenia w nowym roku szkolnym! Щасливого читання! Все найкраще для дітей у школі!

(źródło: http://rohatyncity.if.ua/)