fire-1006928_960_720

Nowy wóz bojowy trafi do OSP Głożyny!

Strażacy z ochotniczej jednostki na Głożynach niebawem będą mogli wyruszać na akcję nowoczesnym samochodem. Miasto zakupiło w przetargu nowy wóz – na bazie technologii Volvo, z napędem 4×4, wyposażony m.in. w zestaw ratownictwa medycznego, system ABS czy niezależny układ ogrzewania. Nowe strażackie volvo zastąpi wysłużonego Magirusa Deutza z lat 70.

Wóz do jakiego wkrótce wsiądą głożyńscy strażacy powstał na bazie technologii Volvo FL. Do samochodu wsiądzie 6 ratowników. Z pewnością poprawi efektywność działań jednostki i zwiększy bezpieczeństwo. Na początku tego roku Rada Miejska w Radlinie pojęła uchwałę zabezpieczającą środki finansowe na nowy wóz strażacki. Brakującą kwotę pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przetarg na nowy wóz rozstrzygnięto pod koniec sierpnia. Nowe volvo trafi na Głożyny już w grudniu.