Radlin6

Nowe oświetlenie LEDowe w centrum miasta

lamp1W centrum Radlina od jakiegoś czasu funkcjonuje nowe oświetlenie uliczne. Mowa o placu Radlińskich Olimpijczyków, terenie przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz odcinku ul. Mariackiej.

Miasto zainstalowało w tym miejscu nowe, ledowe oświetlenie.

Lampy są energooszczędne, ekonomiczne i ekologiczne. A przy tym…dają o wiele więcej światła. Światło emitowane przez nie jest bardziej punktowe, nakierowane konkretnie na plac i jezdnie. Poprzednie lampy emitowały światło bardziej rozproszone.

Podobne lampy od dwóch lat funkcjonują również przy tężni w Radlinie. Te z placu Radlińskich Olimpijczyków to pierwsze oświetlenie tego typu w ścisłym centrum. Koszt lamp to ok. 70 tysięcy złotych.
Władze Radlina przymierzają się do instalacji kolejnych tego typu lamp, również w innych miejscach w mieście.
[Fotografie: Remigiusz Śmietana]