OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
popiełuszko

Nowa ulica w Radlinie?

Informujemy niniejszym wszystkich mieszkańców Radlina, iż Wojewoda Śląski wydał zarządzenie zastępcze (nr NPII.4131.4.5.2019) zmieniające nazwę ulicy mjr. Piotra Iwanowicza Rogozina w Radlinie na ul. ks. Jerzego Popiełuszki.
Zmiana nazwy została przez Wojewodę Śląskiego dokonana na podstawie tzw. “ustawy dekomunizacyjnej”.

Rada Miejska w Radlinie ma możliwość zaskarżenia tej decyzji i domagania się sądownego przywrócenia starej nazwy. Dlatego przez najbliższe dni prowadzone będą konsultacje społeczne z mieszkańcami tej ulicy oraz przedsiębiorcami, prowadzącymi przy tej ulicy swoją działalność gospodarczą. Będziemy pytać, czy popierają Państwo pomysł, aby radni miejscy zaskarżyli decyzję.
Nasi kurierzy dostarczą wszystkim zainteresowanym karty do głosowania a oddać głos będzie można w UM oraz na samej ul.Rogozina (sklep “Henk”).

Przypomnijmy:
W Radlinie radni miejscy dokonali zmiany dwóch ulic w oparciu o tzw. ustawę dekomunizacyjną: ul. Findera (powrócono do poprzedniej nazwy z lat 60. czyli Wolności) oraz J. Wieczora (zmieniono patrona z Józefa Wieczorka działacza komunistycznego, na Józefa Wieczorka, rybnickiego boksera). W sprawie ul. Rogozina zwróciliśmy się do IPN-u, który wówczas wydał opinię, iż nie widzi przesłanek do zmiany nazwy w oparciu o ustawę dekomunizacyjną.

 

 

Do pobrania:

ZARZADZENIE_ZASTEPCZE_NPII-4131-4-5-2019_WOJEWODY_SLASKIEGO.pdfRejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 1 689

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.