SKG_3

Nasi siatkarze w 1/4 rozgrywek Mistrzostw Polski

W dniach 9-12 marca w Żorach obył się turniej 1/4 finału Mistrzostw Polski Kadetów. W turnieju brało udział sześć zespołów: Stal AZS PWSZ Nysa, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, MKS Andrychów, MGOKIS Praszka, Jastrzębski Węgiel i SK Górnik Radlin. Drużyny te zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A oprócz naszej drużyny znalazły się zespoły z Wałbrzycha i Nysy. Natomiast do grupy B zostały przydzielone drużyny Jastrzębskiego Węgla, MKS-u Andrychów oraz MGOKIS-u Praszka.

Dla naszej drużyny turniej rozpoczął się w piątek od porannego meczu z drużyną z Wałbrzycha. Spotkanie to od pierwszego gwizdka toczyło się po myśli naszych zawodników. W pierwszym secie nasi zawodnicy od początku objęli kilku punktowe prowadzenie i nie oddali go do końca seta, wygrywając 25:18. W drugiej i trzeciej partii gra była bardziej wyrównana, ale mimo to naszym zawodnikom udało się wygrać oba sety do 23 i całe spotkanie 3:0.

Drugi mecz w tym dniu nasza drużyna rozegrała z zespołem Stali Nysa. Spotkanie to było bardzo słabe w wykonaniu naszego zespołu. Nasi zawodnicy nie mogli poradzić z dobrą grą zawodnicy z Nysy. Niestety spotkanie zakończyło się przegraną naszej drużyny 0:3. Mimo to nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie.

W grupie B oba mecze wygrał zespół Jastrzębskiego Węgla (zajął 1 miejsce), drugą lokatę zajęła drużyna Andrychowa, a trzecie zawodnicy z Praszki.

W trzecim dniu zmagań naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć z drużyną z Jastrzębia. Niestety mecz ten również nie wyszedł naszej drużynie, która zaprezentowała bardzo słaby poziom, łatwo przegrywając 0:3.

W ostatnim dniu turnieju nasza drużyna rozegrała mecz o miejsce III z zespołem z Andrychowa. W tym meczu nasi zawodnicy pokazali dobrą grę. W pierwszej partii nasz zespół od samego początku objął prowadzenie i nie oddał go do końca seta, wygrywając do 19. W drugim secie nie było już tak łatwo. Jednak naszym siatkarzom udało się ostatecznie wygrać do 23. Trzecia partii należała do zespołu z Andrychowa, w której pokonali nas do 18. Natomiast w czwartym secie znowu z dobrej strony pokazali się nas zawodnicy, którzy wypracowali przewagę i nie oddali jej do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla radlinian. Na pocieszenie zostaje fakt, że nasz zawodnik Filip Grygiel otrzymał nagrodę MVP turnieju.

W meczu o miejsce I tryumfowali jastrzębianie, pokonując Nysę 3:0. Natomiast w spotkaniu o miejsce V zmierzyły się drużyny Wałbrzycha i Praszki. W tym meczu liderem byli zawodnicy z Wałbrzycha i to oni wygrali całe spotkanie 3:1.

Klasyfikacja końcowa

Jastrzębski Węgiel

AZS PWSZ Nysa

SK Górnik Radlin

MKS Andrychów

TS Victoria PWSZ Wałbrzych

MGOKiS Praszka

Dwie pierwsze drużyny awansowały do dalszych rozgrywek.