czytanie Wesele Radlin7

Narodowe Czytanie “Wesela” w Radlinie

2 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Do czytania słynnego dramatu krakowskiego wieszcza przystąpiono również w Radlinie. Oprócz czytania dzieła wnętrza biblioteki zyskały nieco wypełniły się nie tylko stylizacją przypominającą fabułę “Wesela” ale również… zapachami. To drugie było zasługą “weselnych” potraw jakie pojawiły się w bibliotece.
Na miejscu wśród czytających pojawiła się m.in. Burmistrz Radlina Barbara Magiera, Zastępca Burmistrza Zbigniew Podleśny, przewodnicząca Rady Miejskiej Gabriela Chromik, radny miejski Adam Cyran, liczna reprezentacja radlińskich nauczycieli oraz mieszkańcy w różnym wieku. Niektórzy wystrojeni w ludowe stroje nawiązujące również do “Wesela”.
Zapraszamy do fotogalerii (foto: MBP Radlin)

Narodowe Czytanie “Wesela” w Radlinie