OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
Radlin urbact 2

Międzynarodowy zespół projektu Urbact gościł w Radlinie

UWAGA: To jest wersja strony utworzona dnia 28 czerwca, 2019 @ 10:07.
Poniżej
można sprawdzić różnice między wersjami.


Hiszpania, Portugalia Włochy, Irlandia, Cypr, Chorwacja, Niemcy – goście z tych państw zjechali do Radlina w dniach 25 i 26 czerwca. Projekt dotyczy usprawnień na niwie wolontariatu i pracy społecznej z lokalnym środowiskiem. Goście zwiedzili m.in. osiedle zabytkowych familoków, wraz ze zrewitalizowaną częścią, w tym przede wszystkim Świetlicą Środowiskową „Koliba” przy ul. Pocztowej 4. Na dwudniowych warsztatach reprezentacje poszczególnych europejskich miast dopracowywały szczegóły wdrażania u siebie najlepszych rozwiązań w dziedzinie usprawniania wolontariatu. W Radlinie do tego celu zaangażowany zostanie przyszłe Centrum Usług Społecznych, które będzie mieściło się w kolejnym, remontowanym właśnie familoku przy ul. Korfantego (dawny „Imbis”). Budynek niebawem przypominać będzie obecną świetlicę „Koliba” na Pocztowej a w jego wnętrzach znajdzie się przestrzeń dla różnego rodzaju działań twórczych i społecznych dla różnych grup wiekowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiedzieli o Radlinie…

 

 

EMILIAEmilia Cerdeira (Arcos de Valdevez, Portulaglia) : Radlin jest dobrze zorganizowanym miastem, które dba o swoich mieszkańców. Wizyta w siedzibie Świetlicy Środowiskowej “Koliba” pokazała, jak ważne jest to miejsce dla małych mieszkańców miasta, które traktują ją jak drugi dom. Pomysł na renowację starego budynku i przywrócenie mu nowych funkcji jest wspaniały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KyriakosKyriakos Kareklas (burmistrz miasta Athienou, Cypr) : Radlin jest bardzo zadbanym miastem, z dużą ilością zieleni. Wszystkie osoby, które spotkałem w tych dniach były bardzo miłe i pomocne. Radlin i jego mieszkańcy wydają mi się bardzo gościnni. Szkoda, że nie ma w mieście hotelu, bo chciałbym to miasto lepiej poznać.[su_accordion] [su_spoiler title="Rejestr zmian dokumentu"] [printfriendly][/su_spoiler] [/su_accordion]


Porównanie wersji:

Brak różnic pomiędzy wersją strony utworzoną dnia 28 czerwca, 2019 @ 10:07 a aktualną wersją dokumentu.

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej znaczniki oznaczone jako "su_accordion" i "su_spoiler..." oraz treść pomiędzy nimi (robocza lista wersji) wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.


Liczba odwiedzin niniejszej strony: 2 365

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.