Międzynarodowe warsztaty w Radlinie. Goście z całej Europy dyskutują o centrum

Radlin bez wątpienia stał się dziś najbardziej europejskim miastem regionu. Do “miasta z sercem” zawitali dziś goście aż z ośmiu europejskich państw: Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Holandii, Irlandii, Chorwacji i Czech. Wszystko za sprawą projektu “City Centre Doctor URBACT III”, w którym Radlin znalazł się obok innych europejskich miejscowości. Przedmiotem projektu oraz wizyty gości jest dyskusja na temat zmian w centrum miasta.

Goście zjawili się w Radlinie przed południem, skąd przybyli z innego miasta uczestniczącego w projekcie, czeskiej miejscowości Valašské Meziříčí. Na miejscu czeka ich obserwacja miasta, moderowany spacer po najbardziej newralgicznych miejscach w centralnej części Radlina, oraz rzecz jasna otwarta i krytyczna dyskusja.
Uczestnicy podzielą swoje spostrzeżenia na cztery kategorie: “START”, “STOP”, “CONTINUE” oraz “IMPROVE”, czyli rzeczy, które należy wdrożyć od podstaw, których należy zaprzestać, które warto kontynuować, oraz te, które trzeba niezbędnie poprawić.  Oprócz krytycznej obserwacji centrum miasta, uczestników czeka również zwiedzanie radlińskiej tężni, Kolonii Emma oraz Koksowni “Radlin”.

“City Centre Doctor URBACT III” to międzynarodowy projekt, w którym obok ośmiu innych europejskich miast, uczestniczy również Radlin. Jego celem jest porównywanie problemów urbanistycznych i społecznych, głównie w odniesieniu do centralnych części miast oraz ich ożywienia gospodarczego.

City Centre Doctor, Radlin 6.09.2017