OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN

Logo Radlina – “Miasto z sercem”

UWAGA: To jest wersja strony utworzona dnia 15 maja, 2017 @ 11:29.
Poniżej
można sprawdzić różnice między wersjami.


 

nowelogo

 

 

 

Miasto Radlin w swych materiałach informacyjnych i promocyjnych stosuje logotyp przedstawiający wizerunek serca wyłaniającego się zza napisu “Radlin – miasto z sercem”.
Logo zostało zaprojektowane w 2009 roku przez znanego designera, związanego również z naszym miastem, Krzysztofa Pietrka (Fourtka Design). W 2015 roku dokonaliśmy lekkiej zmiany kroju logotypu i ujednolicenia kolorystycznego. Obecna forma przedstawia się w sposób następujący:

nowelogo

 

“Miasto z sercem” to oczywiście odwołanie do symboliki zawartej w herbie naszego miasta. Ale nie tylko.
To również podkreślenie potencjału ludzkiego w tym mieście, aktywności rozmaitych stowarzyszeń oraz wielu działań samorządu, które można byłoby określić mianem społecznej odpowiedzialności.

 • Miasto Radlin, jako jedne z pierwszych w Polsce przygotowywało Strategię Zrównoważonego Rozwoju w sposób partycypacyjny, czyli z szerokim udziałem reprezentantów lokalnej społeczności. Szerokie konsultacje przeprowadziliśmy również przy okazji aktualizacji tego dokumentu.
 • Radlin od lat  wdraża rozwiązania organizacyjne i technologiczne, które ułatwiają komunikację pomiędzy instytucją a obywatelem. Radlin od początku zaangażowany był w pionierski w kraju System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej.
 • Sam wybór hasła promocyjnego („miasto z sercem”) odbywał się w dość nietypowy sposób, bowiem wybierali je… sami mieszkańcy poprzez specjalną sondę. Było to dość eksperymentalne wykorzystanie zasady tzw. „crowd promotion” (ang. – promocji tłumu, promocji z udziałem z tłumu) czyli korzystania z potencjału pomysłów zróżnicowanej społeczności naszego miasta. Opłaciło się zaufać naszym mieszkańcom – hasło “miasto z sercem” idealnie oddaje charakter Radlina i ludzi tu mieszkających.
 • Radlin, mimo górniczej historii, jest miastem mocno zaangażowanym w ekologię. Zielone serce miasta udowadnia od lat stabilne miejsce w czołówce Ligi Energii Odnawialnej. Włączyliśmy się również w kampanię na rzecz energetyki obywatelskiej “Więcej Niż Energia”
 • Od lat walczymy ze smogiem i prowadzimy działania na rzecz poprawy jakości ekologicznej powietrza, głównie poprzez zachęcanie (również za pomocą współfinansowania) do wymian źródeł ciepła na ekologiczne. Kontrolujemy domowe piece, sprawdzamy w jaki sposób ogrzewane są domostwa w Radlinie, oraz edukujemy ekologicznie od najmłodszych lat.
  Włączyliśmy się także w akcję “Gmina z dobrą energią”
 • Urząd Miasta Radlin wielokrotnie wykorzystywał materiały poligraficzne i promocyjne pochodzące z recyklingu. Dbałość o środowisko naturalne jest dla nas bardzo istotne.
 • Na trzy lata przed nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt, Miasto Radlin wdrażało już własną politykę ochrony zwierząt poprzez uchwalony przez Radę Miejską “Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt”. Do dziś realizujemy te zadania a nasze doświadczenie pomogło innym samorządom wdrażać podobne rozwiązania u siebie.
 • Wdrożyliśmy pionierską na skalę Polski strategię działań w zakresie ochrony owadów zapylających w naszym mieście. Zarządzenie Burmistrza Radlina, które obiegowo nazywa się strategią “bee city” (ang. – pszczelego miasta) zawiera wytyczne w zakresie ochrony zwierząt, edukacji ekologicznej oraz… stosowania miododajnych nasadzeń w mieście.
 • W 2016 roku zdecydowaliśmy nie udostępniać gruntów miejskich dla cyrków, które w swych programach wykorzystują tresurę zwierząt. Zapraszamy wszystkie cyrki, które prezentują sztukę akrobacji czy tricków, jednak bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt.
 • Rok 2016 żegnaliśmy bez pokazu fajerwerków za to z pokazem laserowym z uwagi na dobro zwierząt, dla których wybuchy pirotechniczne mogą skończyć się tragicznie.
 • W 2014 roku, jako pierwsze miasto na przemysłowej części Górnego Śląska otworzyliśmy… tężnię. To miejsce w którym osoby z problemami dróg oddechowych mogą zażywać zdrowotnych inhalacji solankowych i poczuć się jak nad morzem!
 • Od lat promowana jest tu aktywność obywatelska a pozytywne praktyki działań w organizacjach pozarządowych, znajdują swoje odzwierciedlenie w corocznym Festiwalu Organizacji Pozarządowych.
 • W Radlinie od wielu lat wdrażany jest Program Aktywności Lokalnej , w ramach którego realizowane są projekty aktywizacji społecznej wśród najbardziej zagrożonych wykluczeniem.
 • Jako jedna z pierwszych gmin w Polsce Radlin testował innowacyjny model kontraktowania usług społecznych, polegający na przekazywaniu części zadań na rzecz organizacji pozarządowych. W ten sposób w mieście powstała Izba Regionalna Miasta Radlin, prowadzona z sukcesami przez stowarzyszenie Radlińskie Towarzystwo Kulturalne.

…to oczywiście nie wszystkie nasze działania. Na każdym kroku staramy się udowodnić to, że jesteśmy “miastem z sercem”, oraz co przez to rozumiemy.  Poniżej publikujemy logo “Radlin – miasto z sercem” do pobrania w różnych formatach.

Prosimy również o zapoznanie się z poniższymi zasadami wykorzystywania naszego logotypu. Pamiętajmy, że zarówno logo, jak i hasło “miasto z sercem” reprezentują ważne dla nas wszystkich, dla społeczności radlinian, wartości. i postawy.

 

 

 

Konstrukcja logotypu:

 

logo4

Logo RADLIN składa się z 3 elementów: sygnetu, logotypu i sloganu.

SYGNET
Sygnet jest autorskim znakiem graficznym nawiązującym do sloganu.

LOGOTYP
Logotyp jest nazwą miasta. Został autorsko wystylizowany. Nie posiada swojego odpowiednika w istniejącym foncie.

SLOGAN
Miasto Radlin posiada oficjalny slogan podkreślający jego charakter:
“MIASTO Z SERCEM”

 

 

Wersja podstawowa promocyjnego logo Miasta Radlin składa się z logotypu oraz sygnetu.

Logo zajmuje pole poziome.

Jednostką miary logo jest litera L z logotypu.
Logo ma wymiar 3,2 x 3,3

logo1

 

Pole ochronne

Aby zapewnić odpowiednią widoczność logo w dokumencie, ważne jest, by zachować minimalną wolną przestrzeń wokół znaku.
Przyjmuje się, że minimalne pole ochronne wokół logo RADLIN jest równe szerokości litery I z logotypu RADLIN.

 

logo3

 

Dopuszczalna forma logo:

Podstawowa wersja logo przedstawiona jest obok jako wersja nr 1.

Dopuszczalne jest używanie logo w wersjach nr 2 i 3. Wtedy slogan znajduje się obok logo.
Wielkość sloganu nie może być większa niż wielkość logotypu, czyli napisu RADLIN.
logo5'

Logo może występować w wersjach: pozytywowej i negatywowej.
W wersji pozytywowej logo zawsze występuje na białym lub żółtym tle.
Zaś w wersji negatywowej logo zawsze występuje w kolorze białym na tle w kolorystyce podstawowej.

logo6

 

Kolorystyka:

W druku stosowane są trzy podstawowe systemy kolorów:
– Pantone,
– CMYK,
– czerń i biel.

logo7
W praktyce preferuje się głównie kolorystykę Pantone. W druku czasopism używa się głównie kolorów CMYK. Media elektroniczne (TV, internet) stosują system RGB. Dla potrzeb wystawienniczych używa się systemu RAL.

 

 Dopuszczalne wersje kolorystyczne:

logo8

 

Inne warianty kolorystyczne DOPUSZCZALNE:

logo9

 

logo8

 

Warianty NIEDOPUSZCZALNE :

logo10

 

 

Minimalna wielkość logo:

logominDo pobrania:

 

Każdorazowo chęć użycia logotypu miejskiego musi być skonsultowana z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Urzędu Miasta Radlin :

- T: 32 4590246

@: referatrozwoju@radlin.pl 

 

 

 

 

 

 [su_accordion] [su_spoiler title="Rejestr zmian dokumentu"] [printfriendly][/su_spoiler] [/su_accordion]


Porównanie wersji:

15 maja, 2017 @ 11:29Aktualna wersja
<p>&nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo.jpg"><img class="size-medium wp-image-3252 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo- 300x300.jpg" alt="nowelogo" width="300" height="300" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p style="text-align: left;">Miasto Radlin w swych materiałach informacyjnych i promocyjnych stosuje logotyp przedstawiający wizerunek serca wyłaniającego się zza napisu "Radlin - miasto z sercem".<br /> Logo zostało zaprojektowane w 2009 roku przez znanego designera, związanego również z naszym miastem, Krzysztofa Pietrka (Fourtka Design). W 2015 roku dokonaliśmy lekkiej zmiany kroju logotypu i ujednolicenia kolorystycznego. Obecna forma przedstawia się w sposób następujący:</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo.jpg"><img class=" wp-image-3252 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo- 300x300.jpg" alt="nowelogo" width="210" height="210" /></a></p><p> &nbsp;</p><p><span style="color: #666666;">"Miasto z sercem" to oczywiście odwołanie do symboliki zawartej w herbie naszego miasta. Ale nie tylko.<br /> To również podkreślenie potencjału ludzkiego w tym mieście, aktywności rozmaitych stowarzyszeń oraz wielu działań samorządu, które można byłoby określić mianem społecznej odpowiedzialności.< /span></p><ul style="color: #666666;"><li>Miasto Radlin, jako jedne z pierwszych w Polsce przygotowywało Strategię Zrównoważonego Rozwoju w sposób partycypacyjny, czyli z szerokim udziałem reprezentantów lokalnej społeczności. Szerokie konsultacje przeprowadziliśmy również przy okazji aktualizacji tego dokumentu.</li><li>Radlin od lat  wdraża rozwiązania organizacyjne i technologiczne, które ułatwiają komunikację pomiędzy instytucją a obywatelem. Radlin od początku zaangażowany był w pionierski w kraju <a style="color: #40ad33;" href="https:/ /www.sekap.pl/ home.seam">System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej</a> .</li><li>Sam wybór hasła promocyjnego („miasto z sercem”) odbywał się w dość nietypowy sposób, bowiem wybierali je... sami mieszkańcy poprzez specjalną sondę. Było to dość eksperymentalne wykorzystanie zasady tzw. „crowd promotion” (ang. - promocji tłumu, promocji z udziałem z tłumu) czyli korzystania z potencjału pomysłów zróżnicowanej społeczności naszego miasta. Opłaciło się zaufać naszym mieszkańcom - hasło "miasto z sercem" idealnie oddaje charakter Radlina i ludzi tu mieszkających.< /li><li>Radlin, mimo górniczej historii, jest miastem mocno zaangażowanym w ekologię. Zielone serce miasta udowadnia od lat stabilne miejsce w czołówce Ligi Energii Odnawialnej. Włączyliśmy się również w kampanię na rzecz <a href="http:// wiecejnizenergia.pl/ ">energetyki obywatelskiej "Więcej Niż Energia"</a></li><li>Od lat walczymy ze smogiem i prowadzimy działania na rzecz poprawy jakości ekologicznej powietrza, głównie poprzez zachęcanie (również za pomocą współfinansowania) do wymian źródeł ciepła na ekologiczne. Kontrolujemy domowe piece, sprawdzamy w jaki sposób ogrzewane są domostwa w Radlinie, oraz edukujemy ekologicznie od najmłodszych lat.<br />Włączyliśmy się także w akcję <a href="www.gminazenergia.pl">"Gmina z dobrą energią"</a> </li><li>Urząd Miasta Radlin wielokrotnie wykorzystywał materiały poligraficzne i promocyjne pochodzące z recyklingu. Dbałość o środowisko naturalne jest dla nas bardzo istotne.</li><li>Na trzy lata przed nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt, Miasto Radlin wdrażało już własną politykę ochrony zwierząt poprzez uchwalony przez Radę Miejską "Program <span class="st">opieki nad zwierzętami bezdomnymi</span> i zapobiegania bezdomności zwierząt". Do dziś realizujemy te zadania a nasze doświadczenie pomogło innym samorządom wdrażać podobne rozwiązania u siebie.</li>< li>Wdrożyliśmy pionierską na skalę Polski strategię działań w zakresie ochrony owadów zapylających w naszym mieście. Zarządzenie Burmistrza Radlina, które obiegowo nazywa się <a href="http:// zielony.radlin.pl/bee-city- radlin/">strategią "bee city" </a>(ang. - pszczelego miasta) zawiera wytyczne w zakresie ochrony zwierząt, edukacji ekologicznej oraz... stosowania miododajnych nasadzeń w mieście.</li><li>W 2016 roku zdecydowaliśmy nie udostępniać gruntów miejskich dla cyrków, które w swych programach wykorzystują tresurę zwierząt. Zapraszamy wszystkie cyrki, które prezentują sztukę akrobacji czy tricków, jednak bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt.</li><li>Rok 2016 żegnaliśmy bez pokazu fajerwerków za to z pokazem laserowym z uwagi na dobro zwierząt, dla których wybuchy pirotechniczne mogą skończyć się tragicznie.</li><li>W 2014 roku, jako pierwsze miasto na przemysłowej części Górnego Śląska otworzyliśmy...<a href="http:// teznia.radlin.pl"> tężnię</a>. To miejsce w którym osoby z problemami dróg oddechowych mogą zażywać zdrowotnych inhalacji solankowych i poczuć się jak nad morzem!</li><li>Od lat promowana jest tu aktywność obywatelska a pozytywne praktyki działań w organizacjach pozarządowych, znajdują swoje odzwierciedlenie w corocznym Festiwalu Organizacji Pozarządowych.</li><li>W Radlinie od wielu lat wdrażany jest Program Aktywności Lokalnej , w ramach którego realizowane są projekty aktywizacji społecznej wśród najbardziej zagrożonych wykluczeniem.< /li><li>Jako jedna z pierwszych gmin w Polsce Radlin testował innowacyjny <a href="http:// www.zlecaniezadan.pl/">model kontraktowania usług społecznych</a>, polegający na przekazywaniu części zadań na rzecz organizacji pozarządowych. W ten sposób w mieście powstała Izba Regionalna Miasta Radlin, prowadzona z sukcesami przez stowarzyszenie Radlińskie Towarzystwo Kulturalne.</li></ul><p style="color: #666666;">...to oczywiście nie wszystkie nasze działania. Na każdym kroku staramy się udowodnić to, że jesteśmy "miastem z sercem", oraz co przez to rozumiemy.  Poniżej publikujemy logo "Radlin - miasto z sercem" do pobrania w różnych formatach.</p><p><strong style="color: #666666;">Prosimy również o zapoznanie się z poniższymi zasadami wykorzystywania naszego logotypu. Pamiętajmy, że zarówno logo, jak i hasło "miasto z sercem" reprezentują ważne dla nas wszystkich, dla społeczności radlinian, wartości. i postawy.<br /> </strong></p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Konstrukcja logotypu:</strong> </p><p>&nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo4.png"><img class="size-medium wp-image-3235 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo4-300x279.png" alt="logo4" width="300" height="279" /></a></p><p>Logo RADLIN składa się z 3 elementów: sygnetu, logotypu i sloganu.</p><p>SYGNET<br /> Sygnet jest autorskim znakiem graficznym nawiązującym do sloganu.</p>< p>LOGOTYP<br /> Logotyp jest nazwą miasta. Został autorsko wystylizowany. Nie posiada swojego odpowiednika w istniejącym foncie.</p><p>SLOGAN<br /> Miasto Radlin posiada oficjalny slogan podkreślający jego charakter:<br /> "MIASTO Z SERCEM"</p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p>Wersja podstawowa promocyjnego logo Miasta Radlin składa się z logotypu oraz sygnetu.</p><p>Logo zajmuje pole poziome.</p>< p>Jednostką miary logo jest litera L z logotypu.<br /> Logo ma wymiar 3,2 x 3,3</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo1.png"><img class="size-medium wp-image-3233 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo1-300x298.png" alt="logo1" width="300" height="298" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Pole ochronne</strong></p><p>Aby zapewnić odpowiednią widoczność logo w dokumencie, ważne jest, by zachować minimalną wolną przestrzeń wokół znaku.<br /> Przyjmuje się, że minimalne pole ochronne wokół logo RADLIN jest równe szerokości litery I z logotypu RADLIN.</p><p> &nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo3.png"><img class="size-medium wp-image-3234 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo3-296x300.png" alt="logo3" width="296" height="300" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Dopuszczalna forma logo:</strong> </p><p>Podstawowa wersja logo przedstawiona jest obok jako wersja nr 1.</p><p>Dopuszczalne jest używanie logo w wersjach nr 2 i 3. Wtedy slogan znajduje się obok logo.<br /> Wielkość sloganu nie może być większa niż wielkość logotypu, czyli napisu RADLIN.<br /> <a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo5.png"><img class="aligncenter wp-image-3236 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo5.png" alt="logo5'" width="645" height="621" /></a></p><p>Logo może występować w wersjach: pozytywowej i negatywowej.<br /> W wersji pozytywowej logo zawsze występuje na białym lub żółtym tle.<br /> Zaś w wersji negatywowej logo zawsze występuje w kolorze białym na tle w kolorystyce podstawowej.</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo6.png"><img class="aligncenter wp-image-3237 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo6.png" alt="logo6" width="615" height="617" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Kolorystyka: </strong></p><p>W druku stosowane są trzy podstawowe systemy kolorów:<br /> - Pantone,<br /> - CMYK,<br /> - czerń i biel.</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo7.png"><img class="aligncenter wp-image-3238 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo7.png" alt="logo7" width="615" height="612" /></a><br /> W praktyce preferuje się głównie kolorystykę Pantone. W druku czasopism używa się głównie kolorów CMYK. Media elektroniczne (TV, internet) stosują system RGB. Dla potrzeb wystawienniczych używa się systemu RAL.</p><p>&nbsp; </p><p><strong>  Dopuszczalne wersje kolorystyczne: </strong></p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo8.png"><img class="wp-image-3240 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo8.png" alt="logo8" width="649" height="655" /></a></p><p> &nbsp;</p><p>Inne warianty kolorystyczne DOPUSZCZALNE:</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo9.png"><img class="aligncenter wp-image-3242 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo9.png" alt="logo9" width="582" height="579" /></a></p><p> &nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo81.png"><img class="alignnone wp-image-3243 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo81.png" alt="logo8" width="565" height="286" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Warianty NIEDOPUSZCZALNE</strong> :</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo10.png"><img class="wp-image-3244 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo10.png" alt="logo10" width="555" height="553" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Minimalna wielkość logo:</strong></p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logomin.png"><img class="wp-image-3245 size-full aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logomin.png" alt="logomin" width="716" height="676" /></a>Do pobrania:</p><ul><li><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Logo-Radlina1.zip">Logo Radlina (formaty PDF, SVG, AI)</a></li><li><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Nowe-logo_ prezentacja.pdf">Księga znaku (prezentacja) </a></li></ul> <p>&nbsp;</p><p><span style="color: #000000;"><strong style="color: #666666;">Każdorazowo chęć użycia logotypu miejskiego musi być skonsultowana z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Urzędu Miasta Radlin :</strong></span> </p><p><strong>- T: 32 4590246</strong> </p><p><strong>@: <a href="mailto: referatrozwoju@radlin.pl%20" >referatrozwoju@radlin.pl < /a></strong>< /p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp;</p>  <p>&nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo.jpg"><img class="size-medium wp-image-3252 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo- 300x300.jpg" alt="nowelogo" width="300" height="300" /></a></p><p style="text-align: center;"> </p><h1 style="text-align: center;"><span style="color: #008000;"><strong><em>Do pobrania:</em> </strong></span></h1><ul style="text-align: center;"><li><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Logo-Radlina1.zip">Logo Radlina (formaty PDF, SVG, AI)</a></li><li><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo-Radlin- monochromatyczne.pdf">logo Radlin - monochromatyczne</a> (PDF)</li></ul><ul style="text-align: center;"><li><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Nowe-logo_ prezentacja.pdf">Księga znaku (prezentacja) </a></li></ul><p>&nbsp;</ p><p>&nbsp;</ p><p>&nbsp;</p><p style="text-align: left;">Miasto Radlin w swych materiałach informacyjnych i promocyjnych stosuje logotyp przedstawiający wizerunek serca wyłaniającego się zza napisu "Radlin - miasto z sercem".<br /> Logo zostało zaprojektowane w 2009 roku przez znanego designera, związanego również z naszym miastem, Krzysztofa Pietrka (Fourtka Design). W 2015 roku dokonaliśmy lekkiej zmiany kroju logotypu i ujednolicenia kolorystycznego.</p><p style="text-align: left;"><strong>UWAGA! Jeśli reprezentują Państwo stowarzyszenie, fundację, klub sportowy, lub inną organzację pozarządową, która realizuje zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Radlin, są Państwo zobowiązani do właściwego wyeksponowania na plakatach informacji o wsparciu ze strony Miasta Radlin wraz z logotypem miejskim. Przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik jak właściwie oznaczać materiały promocyjne wydarzeń wraz z informacją o współfinansowaniu. </strong><br /><strong>Zobacz: <a href="https:/ /miasto.radlin.pl/ wspolfinansowanie/ ">https://miasto.radlin.pl/ wspolfinansowanie </a></strong></p><p style="text-align: left;"><strong>  </strong></p><p style="text-align: center;"><strong> Logo "Radlin - miasto z sercem" - Zasady wykorzystania: </strong></p><p style="text-align: left;">Obecna forma logotypu miejskiego Miasta Radlin przedstawia się w sposób następujący:</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo.jpg"><img class=" wp-image-3252 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/nowelogo- 300x300.jpg" alt="nowelogo" width="210" height="210" /></a></p><p> &nbsp;</p><p><span style="color: #666666;">"Miasto z sercem" to oczywiście odwołanie do symboliki zawartej w herbie naszego miasta. Ale nie tylko.<br /> To również podkreślenie potencjału ludzkiego w tym mieście, aktywności rozmaitych stowarzyszeń oraz wielu działań samorządu, które można byłoby określić mianem społecznej odpowiedzialności.< /span></p><ul style="color: #666666;"><li>Miasto Radlin, jako jedne z pierwszych w Polsce przygotowywało Strategię Zrównoważonego Rozwoju w sposób partycypacyjny, czyli z szerokim udziałem reprezentantów lokalnej społeczności. Szerokie konsultacje przeprowadziliśmy również przy okazji aktualizacji tego dokumentu.</li><li>Radlin od lat  wdraża rozwiązania organizacyjne i technologiczne, które ułatwiają komunikację pomiędzy instytucją a obywatelem. Radlin od początku zaangażowany był w pionierski w kraju <a style="color: #40ad33;" href="https:/ /www.sekap.pl/ home.seam">System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej</a> .</li><li>Sam wybór hasła promocyjnego („miasto z sercem”) odbywał się w dość nietypowy sposób, bowiem wybierali je... sami mieszkańcy poprzez specjalną sondę. Było to dość eksperymentalne wykorzystanie zasady tzw. „crowd promotion” (ang. - promocji tłumu, promocji z udziałem z tłumu) czyli korzystania z potencjału pomysłów zróżnicowanej społeczności naszego miasta. Opłaciło się zaufać naszym mieszkańcom - hasło "miasto z sercem" idealnie oddaje charakter Radlina i ludzi tu mieszkających.< /li><li>Radlin, mimo górniczej historii, jest miastem mocno zaangażowanym w ekologię. Zielone serce miasta udowadnia od lat stabilne miejsce w czołówce Ligi Energii Odnawialnej. Włączyliśmy się również w kampanię na rzecz <a href="http:// wiecejnizenergia.pl/ ">energetyki obywatelskiej "Więcej Niż Energia"</a></li><li>Od lat walczymy ze smogiem i prowadzimy działania na rzecz poprawy jakości ekologicznej powietrza, głównie poprzez zachęcanie (również za pomocą współfinansowania) do wymian źródeł ciepła na ekologiczne. Kontrolujemy domowe piece, sprawdzamy w jaki sposób ogrzewane są domostwa w Radlinie, oraz edukujemy ekologicznie od najmłodszych lat.<br />Włączyliśmy się także w akcję <a href="www.gminazenergia.pl">"Gmina z dobrą energią"</a> </li><li>Urząd Miasta Radlin wielokrotnie wykorzystywał materiały poligraficzne i promocyjne pochodzące z recyklingu. Dbałość o środowisko naturalne jest dla nas bardzo istotne.</li><li>Na trzy lata przed nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt, Miasto Radlin wdrażało już własną politykę ochrony zwierząt poprzez uchwalony przez Radę Miejską "Program <span class="st">opieki nad zwierzętami bezdomnymi</span> i zapobiegania bezdomności zwierząt". Do dziś realizujemy te zadania a nasze doświadczenie pomogło innym samorządom wdrażać podobne rozwiązania u siebie.</li>< li>Wdrożyliśmy pionierską na skalę Polski strategię działań w zakresie ochrony owadów zapylających w naszym mieście. Zarządzenie Burmistrza Radlina, które obiegowo nazywa się <a href="http:// zielony.radlin.pl/bee-city- radlin/">strategią "bee city" </a>(ang. - pszczelego miasta) zawiera wytyczne w zakresie ochrony zwierząt, edukacji ekologicznej oraz... stosowania miododajnych nasadzeń w mieście.</li><li>W 2016 roku zdecydowaliśmy nie udostępniać gruntów miejskich dla cyrków, które w swych programach wykorzystują tresurę zwierząt. Zapraszamy wszystkie cyrki, które prezentują sztukę akrobacji czy tricków, jednak bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt.</li><li>Rok 2016 żegnaliśmy bez pokazu fajerwerków za to z pokazem laserowym z uwagi na dobro zwierząt, dla których wybuchy pirotechniczne mogą skończyć się tragicznie.</li><li>W 2014 roku, jako pierwsze miasto na przemysłowej części Górnego Śląska otworzyliśmy...<a href="http:// teznia.radlin.pl"> tężnię</a>. To miejsce w którym osoby z problemami dróg oddechowych mogą zażywać zdrowotnych inhalacji solankowych i poczuć się jak nad morzem!</li><li>Od lat promowana jest tu aktywność obywatelska a pozytywne praktyki działań w organizacjach pozarządowych, znajdują swoje odzwierciedlenie w corocznym Festiwalu Organizacji Pozarządowych.</li><li>W Radlinie od wielu lat wdrażany jest Program Aktywności Lokalnej , w ramach którego realizowane są projekty aktywizacji społecznej wśród najbardziej zagrożonych wykluczeniem.< /li><li>Jako jedna z pierwszych gmin w Polsce Radlin testował innowacyjny <a href="http:// www.zlecaniezadan.pl/">model kontraktowania usług społecznych</a>, polegający na przekazywaniu części zadań na rzecz organizacji pozarządowych. W ten sposób w mieście powstała Izba Regionalna Miasta Radlin, prowadzona z sukcesami przez stowarzyszenie Radlińskie Towarzystwo Kulturalne.</li></ul><p style="color: #666666;">...to oczywiście nie wszystkie nasze działania. Na każdym kroku staramy się udowodnić to, że jesteśmy "miastem z sercem", oraz co przez to rozumiemy.  Poniżej publikujemy logo "Radlin - miasto z sercem" do pobrania w różnych formatach.</p><p><strong style="color: #666666;">Prosimy również o zapoznanie się z poniższymi zasadami wykorzystywania naszego logotypu. Pamiętajmy, że zarówno logo, jak i hasło "miasto z sercem" reprezentują ważne dla nas wszystkich, dla społeczności radlinian, wartości. i postawy.<br /> </strong></p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p><strong>Konstrukcja logotypu:</strong> </p><p>&nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo4.png"><img class="size-medium wp-image-3235 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo4-300x279.png" alt="logo4" width="300" height="279" /></a></p><p>Logo RADLIN składa się z 3 elementów: sygnetu, logotypu i sloganu.</p><p>SYGNET<br /> Sygnet jest autorskim znakiem graficznym nawiązującym do sloganu.</p>< p>LOGOTYP<br /> Logotyp jest nazwą miasta. Został autorsko wystylizowany. Nie posiada swojego odpowiednika w istniejącym foncie.</p><p>SLOGAN<br /> Miasto Radlin posiada oficjalny slogan podkreślający jego charakter:<br /> "MIASTO Z SERCEM"</p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p>Wersja podstawowa promocyjnego logo Miasta Radlin składa się z logotypu oraz sygnetu.</p><p>Logo zajmuje pole poziome.</p>< p>Jednostką miary logo jest litera L z logotypu.<br /> Logo ma wymiar 3,2 x 3,3</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo1.png"><img class="size-medium wp-image-3233 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo1-300x298.png" alt="logo1" width="300" height="298" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Pole ochronne</strong></p><p>Aby zapewnić odpowiednią widoczność logo w dokumencie, ważne jest, by zachować minimalną wolną przestrzeń wokół znaku.<br /> Przyjmuje się, że minimalne pole ochronne wokół logo RADLIN jest równe szerokości litery L z logotypu RADLIN.</p><p> &nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo3.png"><img class="size-medium wp-image-3234 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo3-296x300.png" alt="logo3" width="296" height="300" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Dopuszczalna forma logo:</strong> </p><p>Podstawowa wersja logo przedstawiona jest obok jako wersja nr 1.</p><p>Dopuszczalne jest używanie logo w wersjach nr 2 i 3. Wtedy slogan znajduje się obok logo.<br /> Wielkość sloganu nie może być większa niż wielkość logotypu, czyli napisu RADLIN.<br /> <a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo5.png"><img class="aligncenter wp-image-3236 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo5.png" alt="logo5'" width="645" height="621" /></a></p><p>Logo może występować w wersjach: pozytywowej i negatywowej.<br /> W wersji pozytywowej logo zawsze występuje na białym lub żółtym tle.<br /> Zaś w wersji negatywowej logo zawsze występuje w kolorze białym na tle w kolorystyce podstawowej.</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo6.png"><img class="aligncenter wp-image-3237 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo6.png" alt="logo6" width="615" height="617" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Kolorystyka: </strong></p><p>W druku stosowane są trzy podstawowe systemy kolorów:<br /> - Pantone,<br /> - CMYK,<br /> - czerń i biel.</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo7.png"><img class="aligncenter wp-image-3238 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo7.png" alt="logo7" width="615" height="612" /></a><br /> W praktyce preferuje się głównie kolorystykę Pantone. W druku czasopism używa się głównie kolorów CMYK. Media elektroniczne (TV, internet) stosują system RGB. Dla potrzeb wystawienniczych używa się systemu RAL.</p><p>&nbsp; </p><p><strong>  Dopuszczalne wersje kolorystyczne: </strong></p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo8.png"><img class="wp-image-3240 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo8.png" alt="logo8" width="649" height="655" /></a></p><p> &nbsp;</p><p>Inne warianty kolorystyczne DOPUSZCZALNE:</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo9.png"><img class="aligncenter wp-image-3242 " src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo9.png" alt="logo9" width="582" height="579" /></a></p><p> &nbsp;</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo81.png"><img class="alignnone wp-image-3243 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo81.png" alt="logo8" width="565" height="286" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Warianty NIEDOPUSZCZALNE</strong> :</p><p><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo10.png"><img class="wp-image-3244 aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logo10.png" alt="logo10" width="555" height="553" /></a></p><p> &nbsp;</p><p> &nbsp;</p><p> <strong>Minimalna wielkość logo:</strong></p><h1 style="text-align: left;"><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logomin.png"><img class="wp-image-3245 size-full aligncenter" src="https:// miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/logomin.png" alt="logomin" width="716" height="676" /></a><span style="color: #008000;"><strong><em>Do pobrania:</em> </strong></span> </h1><ul><li style="text-align: left;"><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Logo-Radlina1.zip">Logo Radlina (formaty PDF, SVG, AI)</a></li><li style="text-align: left;"><a href="https:/ /miasto.radlin.pl/wp-content/ uploads/2016/ 03/Nowe-logo_ prezentacja.pdf">Księga znaku (prezentacja) </a></li></ul> <p>&nbsp;</p><p><span style="color: #000000;"><strong style="color: #666666;">Każdorazowo chęć użycia logotypu miejskiego musi być skonsultowana z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Urzędu Miasta Radlin :</strong></span> </p><p><strong>- T: 32 4590246</strong> </p><p><strong>@: <a href="mailto: referatrozwoju@radlin.pl%20" >referatrozwoju@radlin.pl < /a></strong>< /p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp; </p><p>&nbsp;</p>


Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej porównania wersji znaczniki oznaczone jako "su_accordion" i "su_spoiler..." oraz treść pomiędzy nimi (robocza lista wersji) wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 5 659

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.