OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
MZK (3)

Uwaga: Nowa trasa linii 218

Zbliża się długo wyczekiwany termin rozpoczęcia prac na wiadukcie na ul. Mariackiej. Choć konkretny terminarz nie jest jeszcze znany, wiemy już, że po zamknięciu obiektu dla ruchu pieszego, bezpieczny transport do Szkoły Podstawowej nr 4 (jedynej placówki „po drugiej stronie” wiaduktu) zapewni zmieniona trasa autobusu linii 218 Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Nowa trasa 218

Linia 218 komunikuje przede wszystkim Wodzisław Śląski, Marklowice i Radlin. Jego trasa idealnie pasuje do skomunikowania dzieci z terenów przykopalnianych osiedli z radlińską szkołą. Autobus, jak dotychczas, będzie wjeżdżał do Radlina z Marklowic, od strony ul. Wiosny Ludów. Zatrzyma się na przystanku przy szkole (“Dom Górnika”) a dalej ul. Rybnicką (tam ma również przystanek),  ul. Korfantego i przy “pętli” na ul. Ujejskiego, będzie zmierzał – i tu zmiana – w kierunku ul. Mielęckiego, na kolonii familoków. Tam autobus kierował będzie się przez osiedle przy ul. Wieczorka , w stronę ronda na ul. Mariackiej. Zatrzyma się tuż obok budynku policji i straży miejskiej (tzw. „INCO”) i dalej będzie jechał ul. Mariacką w stronę centrum Radlina.
Przy biertułtowskim przedszkolu (gdzie również stworzony zostanie specjalny przystanek) skręci ponownie w ul. Korfantego. Następnie ul. Korfantego przyjedzie na Marcel (zatrzymując się przy kopalni) i wjedzie ponownie w ul. Mielęckiego. Tam kierować będzie się w stronę ronda, po czym zawróci i na nowym, tymczasowym  przystanku przy ul. Wieczorka, będzie zabierał dzieci z tego rejonu do szkoły. Następnie przez Wieczorka i Mielęckiego, autobus kierować będzie się na Korfantego i Rybnicką, aby dalej dotrzeć przez Wiosny Ludów do przystanku przy Szkole Podstawowej nr 4.

Co z biletami ?

Dzieci szkolne, które uczęszczają do SP nr 4 i aby dojść do szkoły musiały dotychczas korzystać z wiaduktu, będą mogły korzystać z połączenia bez wnoszenia opłaty za bilety. Te przejazdy finansować będzie miasto w porozumieniu z MZK w Jastrzębiu-Zdroju.  Wszystkie zaś dzieci szkolne z SP 4 zainteresowane korzystaniem z autobusu, wcześniej będą musiały wyrobić e-bilet.

W tym celu, wypełnioną deklarację (dostępna w załączniku) będą musiały przynieść wraz ze zdjęciem (legitymacyjnym bądź dowodowym) do SP nr 4. Tam, w dniach od 9 do 10 września funkcjonować będzie mobilny punkt MZK, dzięki któremu bilety będą wydawane na miejscu, w szkole.
Z kolei pozostali zainteresowani imiennym e-biletem (poza dziećmi szkolnymi z SP nr 4) będą mogli wyrobić go tydzień później, w dniach 16-17 września w godz. od 11.00 do 17.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie.

Kliknij w grafikę aby zobaczyć przebieg trasy:

autobusy218_wrzesien

Trasa linii na mapach Google (możliwość powiększenia) :

 

Autobus zabierze dzieci do SP nr 4 z rejonu osiedla przy ul. Wieczorka w następujących godzinach porannych:
7.34,  9.26,  11.35,  14.19,  15.50

 

218 do szkoły

Z kolei z przystanku “Radlin Dom Górnika” (tuż przy SP nr 4) w stronę Marcela odjeżdżać będzie w godzinach:
11.22,  13.47,  15.37

 218 ze szkoły

 

Do pobrania:

 

Zobacz też:Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 1 777

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.