Las : Reaktywacja! Wspólnie sadzimy nowe drzewa!

Dziś na terenie wyciętego fragmentu parku leśnego przy granicy Radlina z Marklowicami spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, pracownicy Nadleśnictwa Rybnik, dziennikarze, samorządowcy oraz społecznicy. Wszystko po to aby wspólnie w tym miejscu nasadzić nowe rośliny. Wiele z nich ma charakter miododajny (co jest spójne z przyjętą przez miasto strategią działań chroniących owady zapylające – LINK ) dlatego na miejscu wkrótce zainstalowany zostanie kolejny miejski “hotel dla owadów”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom nasadzeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu miejsce to od teraz będzie symbolem zróżnicowanego ekosystemu i doskonałą przestrzenią edukacji ekologicznej.

Nasadzenie nowych roślin 11.04.2018

Relacja serwisu tuwodzislaw.pl: