grafika-naglowek-niepodlegla

Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”

Ruszył konkurs plastyczny pn. „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”, którego organizatorem jest Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Prace konkursowe można zgłaszać do 21 września 2018 roku. Najlepsze trafią na okolicznościowe pocztówki, które zostaną przekazane m.in. do polskich placówek dyplomatycznych. W planach jest również wystawa konkursowa.
Cel przedsięwzięcia to zaangażowanie w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości jak największej liczby mieszkańców województwa śląskiego, budowanie wspólnoty obywatelskiej i dumy z osiągnięć naszej Ojczyzny. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego.
Przy ocenie nadesłanych prac pod uwagę brane będą m.in. pomysłowość oraz walory artystyczne, takie jak kompozycja, gama kolorystyczna czy technika wykonania.
Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku br. Regulamin konkursu wraz załącznikiem do pobrania poniżej.

Dokumenty do pobrania: