KorfantegO_1

Kolejny familok remontowany – powstaje Centrum Usług Społecznych

Mimo świąteczno- noworocznego okresu pełną parą idą prace rewitalizacyjne przy kolejnym remontowanym “familoku” na zabytkowej Kolonii Emma w Radlinie. Budynek przy ul. Korfantego 87  zyskał już nowe oblicze a jego cegła pięknie rozjaśniała (podobnie jak kilka miesięcy temu inny “familok” przy ul. Pocztowej 4 a kilka lat temu Przedszkole Publiczne nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie).
Trwają dalsze prace związane z adaptacją wnętrz na potrzeby nowej, ważnej instytucji na terenie miasta – Centrum Usług Społecznych w Radlinie, które będzie skierowane dla wielu grup mieszkańców Radlina, w tym dla seniorów i młodzieży. Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało środki zewnętrzne; 1 682 600,00 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 202 720,13 zł ze środków budżetu państwa.
Wartość całkowita inwestycji to ponad dwa miliony złotych. Prace potrwają do końca kwietnia 2020 r.

Rewitalizacja budynku przy ul. Korfantego 87