marcol1

Kolejny bardzo dobry występ radlińskiego szermierza podczas Pucharu Świata Juniorów

Podczas rozgrywanego Bazylei (Szwajcaria) Drużynowego Pucharu Świata Juniorów 3 miejsce zajął Daniel Marcol , zawodnik Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Oprócz Daniela w drużynie narodowej walczyli: Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław) , Damian Michalak  (Piast Gliwice) i Wojciech Kolańczyk (Irvin Manieczki).
W zawodach tych wystartowało 28 reprezentacji narodowych.
Polacy kolejno wygrali z Kazachstanem 45:43 , ze Słowacją 45: 31 , z Izraelem 45:35.

W półfinale nieznacznie ulegli Węgrom 38:39. W meczu 0 3 miejsce zdecydowanie pokonali Japonię 45:36.
Nasza zawodnik wystąpił we wszystkich spotkaniach , odnosząc najwięcej spośród Polaków zwycięstw indywidualnych.
Serdecznie gratulujemy.

marcol