Kadeci1.

Kolejne sukcesy naszych siatkarzy plażowych!

W pierwszej połowie lipca zostały rozegrane turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski. W dniach 4 – 5.07 w Myślenicach rywalizowali Kadeci. W turnieju tym radliński klub reprezentowały dwie pary Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub i Konieczny Kamil/Kasprzyk Jakub, którzy pokazali siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. To dało im awans do najlepszej czwórki turnieju. Ostatecznie para Granieczny/Bugajski zajęła I miejsce, natomiast para Konieczny /Kasprzyk wywalczyli III miejsce. Finał Mistrzostw Polski Kadetów odbędzie się w dniach 18-19.07 w Warszawie.

W tym tygodniu natomiast turnieje półfinałowe rozegrali młodzicy i juniorzy. Ci pierwsi turniej rozgrywali w Suchym Borze koło Opola w dniach 11-12.07. W zawodach wystąpiła Nasza para Szymon Łaciok/Kacper Hajder. Po wygraniu bez straty seta spotkań z zespołami z Ropczyc i Myślenic chłopcy zameldowali się w ćwierćfinale. W nim po bardzo emocjonującym pojedynku pokonali parę z Będzina 2:1 (przegrywając w tiebreaku 9:13). Awansowali tym samym do najlepszej czwórki turnieju. W drugim dniu w półfinałowym boju pokonali parę z Czechowic-Dziedzic również 2:1 i przyszło im zagrać o pierwsze miejsce z Dunajcem Nowy Sącz. Jak to zazwyczaj bywa mecz finałowy stał na wysokim i wyrównanym poziomie i o rozstrzygnięciu musiał zadecydować trzeci set. Nasi siatkarze od początku przejęli inicjatywę i w pewnym momencie prowadzili 9:6. Chwila nieuwagi, własne błędy i na tablicy wyników niestety 9:13. Chłopcy podjęli jeszcze walkę, doprowadzili do stanu 13:14 ale zabrakło trochę szczęścia w końcówce. Ostatecznie przegrali 2:1, zajęli drugie miejsce i awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się w Sulejowie w dniach 21-23 lipca.

W tym samym terminie w Raciborzu odbywał się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorów. W tym turnieju także startowały dwie nasze pary Ferdyan Andrzej/Szafranek Dawid (juniorzy) i Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub (para kadetów). Obie nasze pary zaczęły turniej od dwóch zwycięstw i gładko awansowali do ćwierćfinału, w którym przyszło im się zmierzyć ze sobą. W tym bratobójczym pojedynku lepsza okazała się para Granieczny/Bugajski, wygrywając łatwo 2:0 i awansując do ścisłej czwórki turnieju. W półfinale para Granieczny/Bugajski gładko pokonała parę Bereza/ Krysiak 2:0 (był to najlepszy mecz turnieju). W meczu o pierwsze miejsce przyszło się im zmierzyć z parą Lorenc /Podborączyński, którą pokonali 2:1 (21:11; 19:21, 15:13). Nasza druga para Ferdyan Andrzej/Szafranek Dawid ostatecznie wywalczyła VI miejsce. Finał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w dniach 24-26 lipca w Sulejowie.

Wyniki wszystkich turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski:

Młodzicy :

Bednarek Adrian/Olszewski Jakub (SKPS Dunajec Nowy Sącz)

Hajder Kacper/Łaciok Szymon (SK Górnik Radlin)

Pawłuszkiewicz Michał/ Sikora Krzysztof (MKS Winner Czechowice-Dziedzice)

Gawron Tomasz/Wysocki Maciej (MMKS Kędzierzyn – Koźle)

Kadeci :

Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub (SK Górnik Radlin)

Besz Jakub/Szwed Wojtek (KS AZS Rafako Racibórz)

Konieczny Kamil/ Kasprzyk Jakub (SK Górnik Radlin)

Czyżowski Jakub/ Hazuka Jakub (BBTS Włókniarz Bielsko-Biała)

Juniorzy:

Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub (SK Górnik Radlin)

Lorenc Adam/Podborączyński Mateusz (MMKS Kędzierzyn – Koźle)

Bereza Szymon/ Krysiak Maciej (AZS 2020 Częstochowa)

Sumara Wojciech/ Stąsiek Przemysław (UKS Jedynka Libiąż)

Dodać należy, że jako jedyny Klub w Polsce mamy swoich reprezentantów w Finałach Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

juniorzy Młodzicy1.1 Młodzicy1. Młodzicy Kadeci1.1 Kadeci juniorzy1.1 Juniorzy1.