mikołajczyka

Kolejne dofinansowanie unijne dla Radlina: termomodernizacja budynków na ul. Mikołajczyka

Kolejne unijne środki przyznane dla Radlina! Ponad 800 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 z przeznaczeniem na termomodernizacje budynków mieszkalnych przy ul. Mikołajczyka w Radlinie, czyli popularnej “Wyspie”.
815 939,54 złtyle konkretnie unijnych pieniędzy trafi do Radlina.  Zmodernizowane zostaną trzy budynki na osiedlu: nr 6, nr 9 oraz nr 11, przy czym ten ostatni zostanie poddany termomodernizacji ze środków umorzonej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Inwestycje obejmą w szczególności docieplenie ścian z ościeżami, docieplenie stropu piwnic oraz docieplenie ostatnich kondygnacji, wymianę stolarki otworowej wraz z pracami towarzyszącymi, wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. oraz instalacji gazowej (wraz z demontażem istniejącej instalacji oraz zabudową kotłów gazowych c.o. i c.w.u). Nowe instalacje zastąpią  stare, nieefektywne źródła ciepła. Ponadto zaplanowano montaż zaworów termostatycznych oraz wprowadzenie zasobników buforowych usprawniających akumulację ciepła a także zastosowanie automatyki pogodowej.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Na fotografii: prace termomodernizacyjne na osiedlu przy ul. Mikołajczyka w 2017 r.