JSW Dzieciom – wizyta w radlińskim przedszkolu

Już ponad 2100 przedszkolaków z regionu wie, do czego służy węgiel koksowy. W ramach akcji JSW Dzieciom, przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwiedzają przedszkola, opowiadając o górnictwie, a przy okazji wręczając drobne upominki. W Radlinie gościnnie uczestniczyła senator Ewa Gawęda.

Spotkania z przedszkolakami mają przede wszystkim charakter edukacyjny. Dzieci dowiadują się, że węgiel nie służy wyłącznie do palenia w piecach, a ten z Jastrzębskiej Spółki Węglowej
jest wyjątkowy, ponieważ bez niego nie byłoby samochodów, lodówek czy mostów. – Nasz węgiel jest trochę inny, niż ten wydobywany w pozostałych kopalniach, bo z węgla koksowego produkowany jest metal. Nasz węgiel jedzie do koksowni, na przykład do Radlina i tam – w baterii koksowniczej – powstaje z niego koks, a z koksu wytapia się metal  – wyjaśniał najmłodszym Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. technicznych i operacyjnych,
a jednocześnie prezes Fundacji JSW – Pamiętajcie, że praca górnika to ciężki i niebezpieczny zawód ze względu na trudne warunki, w których pracują górnicy.

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizuje wiele wydarzeń skierowanych do społeczności lokalnych w miejscowościach, w których prowadzi działalność. Szczególny nacisk kładzie na wspieranie dzieci i młodzieży. Programy, takie jak JSW Dzieciom czy Kopalnia Wiedzy JSW cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczniów szkół i podopiecznych przedszkoli.