remont

Informacja dotycząca rozpoczęcia prac na wiadukcie na ul. Mariackiej

Wciąż otrzymujemy nowe informacje od firmy, która zajmuje się inwestycją remontu ul. Mariackiej. Z tych ostatnich wynika, że lada dzień ruszą prace związane z teletechniką. Mamy jednak wstępną deklarację wykonawcy, że zamknięcie wiaduktu dla ruchu pieszego nie nastąpi przed 4 listopada br. Prace jakie będą się odbywały do tego czasu, nie wymagają zamknięcia chodników. O definitywnym zamknięciu ruchu pieszego będziemy informowali z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przypomnijmy, że wykonawcą remontu na ul. Mariackiej zostało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z Gliwic. Inwestycja pochłonie ponad 4,5 miliona złotych. Projekt zakłada rozbiórkę istniejącego trójprzęsłowego obiektu i zastąpienie go obiektem jednoprzęsłowym o rozpiętości teoretycznej 17,7 m. W miejscu istniejących przęseł skrajnych zostaną wykonane ściany oporowe z gruntu zbrojonego. Zmianie ulegnie również standard poruszania się. Jezdnia zachowa szerokość 6 metrów. Z kolei chodniki zostaną poszerzone do 2 metrów szerokości. W ciągu wiaduktu, po obu stronach jezdni pojawią się bariery energochłonne.