OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
Jarmark10

III edycja Jarmarku Pszczelego za nami: rekordowa ilość wystawców i zwiedzających!

14 wystawców a wśród nich lokalni pszczelarze, rolnicy ze zdrową żywnością, specjaliści od naturalnych kosmetyków, kwiatów czy ozdób świątecznych – również w stylu eko. Trzecia edycja Jarmarku Pszczelego zgromadziła nie tylko rekordową liczbę wystawców, ale przede wszystkim największą frekwencję spośród wszystkich trzech edycji imprezy.

Wśród wystawców największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście stoiska z miodem z lokalnych pasiek, m.in. z radlińskiej pasieki “Wiktoria” czy gorzyckiego Koła Pszczelarzy. Jednak oprócz miodu pojawiły się również i inne ekologiczne produkty, jak swojskie sery i przetwory mleczne czy oleje. Wiele stoisk oferowało również atrakcje dla dzieci, jak np. punkt Pana Karela Ostarka z czeskich Bohuslavic koło Hulczyna, który już drugi rok przyjeżdża na Jarmark Pszczeli do Radlina z własnoręcznie produkowanymi i zdobionymi piernikami miodowymi. Pod okiem mistrza dzieci mogły spróbować własnych sił jako dekoratorzy ciast.

Jak co roku nie zabrakło edukacji ekologicznej. W tym roku o przypomnienie jak ważną rolę w ekosystemie pełni pszczoła zadbała młodzież z Radlina, która uczestniczyła w projekcie “Z Ekologią Na Ty”, wydając własne materiały ekologiczne, oraz projektując i wykonując w mieście miododajne ogródki sensoryczne.

Jarmark Pszczeli to jedno z wielu cyklicznych działań promujących edukację ekologiczną i wiedzę o pszczołach w mieście. Oprócz organizacji jarmarków czy eko-bazaru w Radlinie od kilku lat funkcjonują “hotele dla owadów” oraz coraz częściej pojawia się roślinność miododajna. W planach jest również stworzenie nowego parku miejskiego w centrum, wykorzystującego roślinność miododajną.

III Jarmark Pszczeli w Radlinie, 26.11.2017


Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 1 739

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2009.