Hotele dla owadów – już na mieście!

Zgodnie z zapowiedziami, na terenie miasta pojawiły się już pierwsze “hotele dla owadów”.
Jak już informowaliśmy, są to drewniane konstrukcje w których schronienie znajdą owady zapylające, takie jak np. murarka ogrodowa. Owady te zajmują się zapylaniem roślin w naszych ogrodach i na balkonach i stanowią ważny element ekosystemu. Nie są jednak pszczołami, które żądlą, więc nie ma powodów by się ich bać !

Hotele stanęły m.in przed radlińskim urzędem, przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz przy tężni na ul. Wypandów. Swoje “hotele” będą mieć również radlińskie placówki edukacyjne, które prowadzą już zajęcia z edukacji ekologicznej w zakresie ochrony owadów.

Aktualne informacje na temat działań ekologicznych w Radlinie (w tym działań “bee city”) można śledzić na stronie www.zielony.radlin.pl/