grawer

Grawerowanie się opłaca. Skradziony rower – odnaleziony.

Skradziono rower, ale dzięki grawerowi straży miejskiej szybko został namierzony i wrócił do właściciela.

W połowie sierpnia radlińscy strażnicy miejscy otrzymali informacje z Powiatowej Komendy Policji w Wodzisławiu Śląskim o znalezionym rowerze, który – jak się okazało – posiadał wygrawerowany numer ewidencyjny na ramie, oznakowany przez straż z Radlina.
Na podstawie numeru ewidencyjnego ustalono właściciela jednośladu , który został poinformowany o tym że jego własność jest do odbioru w wodzisławskiej komendzie policji.

Od kilku lat mieszkańcy Radlina mogą w siedzibie straży miejskiej jak i podczas wielu imprez plenerowych w mieście, grawerować na swym rowerze seryjny numer, który zostaje zewidencjonowany w rejestrze funkcjonariuszy. Oprócz wygrawerowanego numeru rowery zostają oznakowane numerem widocznym tylko pod światłem ultrafioletowym. Całość uzupełnia naklejka z informacją, że ten rower jest oznakowany i zapisany w rejestrze Straży Miejskiej w Radlinie. Oznakowanie roweru jest oczywiście bezpłatne.