australia1

Górnik Radlin pokonał reprezentację Australii

Wynikiem 5 do 0 zakończyło się towarzyskie spotkanie siatkarzy z radlińskiego Górnika z młodzieżową reprezentacją Australii (U-23). Niecodzienny mecz miał miejsce 27 kiwetnia w hali MOSIR w Radlinie. Szkoleniowcy obu zespołów umówili się na rozegranie pięć setów. Gospodarze okazali się lepsi, wygrywając cały mecz 5:0.
Młodzieżowa Reprezentacja Australii przyjeżdża do Polski co roku, mają tu świetne warunki, blisko do dobrych partnerów sparingowych. Wszystko to jest możliwe dzięki kontaktom Marka Lebedewa (byłego trenera Jastrzębskiego Węgla i głównego szkoleniowca kadry Australii) oraz Bogdana Szczebaka z Jastrzębskiego Węgla, który jest statystykiem Australii.

Mecz był również ważnym przetarciem przed ostateczną walką o utrzymanie w II lidze dla drużyny z Radlina.

SK Górnik Radlin – Australia U-23 5:0 (25:20, 25:19, 25:17, 26:24, 15:12)

Górnik: Andrzej Ferdyan, Przemysław Sprawka, Paweł Dzido, Patryk Grzywacz, Dawid Heliosz, Piotr Lisicki, Rafał Rybarczyk, Daniel Skupień, Kamil Konieczny, Adrian Gardyan, Dawid Szafranek, Kacper Walawski. Trener: Marek Przybysz, II trener: Witold Słanina.

Australia: Campbell Bergh, Izac Carracher, Jordan Colotti, Clayton Sefo, Alexander Lyndon, Thomas Heptinstall, Nicholas Butler, Thomas Attrill, Lewis Kehl, Benjamin Carleton, Jackson Holland, Harrison McBean, Steve MacDonald, Benjamin Coan. Trener: Martin Collins, asystent: Dan Ilott, menadżer: Giorgio Poetto.

Mecz SK Górnik Radlin – Reprezentacja Australii