Mali Geniusze

Fundacja Eduarte z Radlina prowadzi projekt “Mali Geniusze”

Powstała niedawno radlińska fundacja Eduarte prowadzi aktualnie projekt pod nazwą “Mali Geniusze”, skierowany dla pierwszoklasistów a w szczególności dla sześciolatków. którzy dopiero rozpoczynają swoją naukę w szkole. Wykorzystując specjalne zestawy klocków edukacujnych, dzieci uczestniczą w ciekawych, atrakcyjnych lekcjach, które poszerzają ich wiedzę, uczą konsekwencji w działaniu i …pozytywnego nastawienia do rozwiązywania zadań.
W ramach projektu działają 3 grupy, dwie w Zespole Szkół Sportowych i jedna w Szkole Podstawowej nr 4 . Projekt jest częścią programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, przy współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie.