OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
DPM_1

Dzień Pszczółki Mai na Marcelu! (foto)

UWAGA: To jest wersja strony utworzona dnia 26 lipca, 2019 @ 13:32.
Poniżej
można sprawdzić różnice między wersjami.


 

24 lipca 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie, wspólnie ze Świetlicą Środowiskową „Koliba” zorganizował festyn w otoczeniu familoków Kolonii Emma. Tematem przewodnim były pszczoły, ponieważ 24 lipca przypada właśnie Dzień Pszczółki Mai a w Radlinie od kilku lat realizowane są działania na rzecz pszczół, owadów i zróżnicowanego ekosystemu.

W trakcie Festynu odbyły się warsztaty ukwiecania terenów zielonych roślinami miododajnymi, malowanie twarzy, liczne gry i zabawy. Przygotowano również plac zabaw dla dzieci z dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną na czele. Częścią łączącą pokolenia było jak zwykle brawurowo przyjęte karaoke oraz wspólne grillowanie. Poza warsztatami, wymiar edukacyjny podkreślała prelekcja na temat pożyteczności pszczół i specyfiki ich zwyczajów oraz zorganizowany na jej podstawie quiz  z nagrodami. Na ręce Pani Dyrektor Świetlicy Środowiskowej przekazano kolejny hotel dla owadów, który pojawi się na terenie zabytkowego osiedla.

- Jak co roku festyn został bardzo dobrze przyjęty przez lokalną społeczność, za co serdecznie dziękujemy zapowiadając, że to nie ostatnia tego typu impreza – mówią organizatorzy.
Festyn zorganizowano w ramach szerszego projektu rewitalizacji osiedla familoków w Radlinie („Rewitalizacja górniczego osiedla Emma w Radlinie – działania integracyjne, aktywizacja społeczna, kulturalna i zawodowa”). Działania tego typu mają być realizowane do końca sierpnia 2020 roku.

 

Dzień Pszczółki Mai na Marcelu (fot. OPS Radlin)


[su_accordion] [su_spoiler title="Rejestr zmian dokumentu"] [printfriendly][/su_spoiler] [/su_accordion]


Porównanie wersji:

Brak różnic pomiędzy wersją strony utworzoną dnia 26 lipca, 2019 @ 13:32 a aktualną wersją dokumentu.

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej znaczniki oznaczone jako "su_accordion" i "su_spoiler..." oraz treść pomiędzy nimi (robocza lista wersji) wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.


Liczba odwiedzin niniejszej strony: 1 577

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.