DPM_1

Dzień Pszczółki Mai na Marcelu! (foto)

24 lipca 2019 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie, wspólnie ze Świetlicą Środowiskową „Koliba” zorganizował festyn w otoczeniu familoków Kolonii Emma. Tematem przewodnim były pszczoły, ponieważ 24 lipca przypada właśnie Dzień Pszczółki Mai a w Radlinie od kilku lat realizowane są działania na rzecz pszczół, owadów i zróżnicowanego ekosystemu.

W trakcie Festynu odbyły się warsztaty ukwiecania terenów zielonych roślinami miododajnymi, malowanie twarzy, liczne gry i zabawy. Przygotowano również plac zabaw dla dzieci z dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną na czele. Częścią łączącą pokolenia było jak zwykle brawurowo przyjęte karaoke oraz wspólne grillowanie. Poza warsztatami, wymiar edukacyjny podkreślała prelekcja na temat pożyteczności pszczół i specyfiki ich zwyczajów oraz zorganizowany na jej podstawie quiz  z nagrodami. Na ręce Pani Dyrektor Świetlicy Środowiskowej przekazano kolejny hotel dla owadów, który pojawi się na terenie zabytkowego osiedla.

- Jak co roku festyn został bardzo dobrze przyjęty przez lokalną społeczność, za co serdecznie dziękujemy zapowiadając, że to nie ostatnia tego typu impreza – mówią organizatorzy.
Festyn zorganizowano w ramach szerszego projektu rewitalizacji osiedla familoków w Radlinie („Rewitalizacja górniczego osiedla Emma w Radlinie – działania integracyjne, aktywizacja społeczna, kulturalna i zawodowa”). Działania tego typu mają być realizowane do końca sierpnia 2020 roku.

Dzień Pszczółki Mai na Marcelu (fot. OPS Radlin)